Domovská stránka » Civilizační onemocnění » JAK LÉČIT PRŮJEM A PEČOVAT O STŘEVNÍ MIKROFLÓRU?
Civilizační onemocnění

JAK LÉČIT PRŮJEM A PEČOVAT O STŘEVNÍ MIKROFLÓRU?

Průjem je poměrně častou zdravotní komplikací, která se týká všech věkových kategorií. Jaké jsou příčiny průjmu, jak pečovat o střevní mikroflóru a jak průjem léčit?

CO JE PRŮJEM?

Průjem, nejčastější onemocnění trávicího traktu, se vyznačuje náhlou změnou struktury stolice, která je řídká a vodnatá a opakuje se i vícekrát za den. Opakované vyprazdňování často provází také pohyblivost střev a křeče v břiše. Příčiny průjmu bývají různé, způsobovat ho můžou infekce (jde o infekční průjem), strava nebo léky (neinfekční průjem).

PÉČE O STŘEVNÍ MIKROFLÓRU

Péče o střevní mikroflóru je jedním ze způsobů, jak zlepšit zdraví trávicího traktu a také zmírnit průjem. Střevní mikroflóra slouží jako přirozená ochrana střev. Udržuje například normální pohyb střev nebo posiluje střevní bariéru. Pokud je střevní mikroflóra narušena, následkem může být právě průjem. Střevní mikroflóru můžete obnovit zdravou a pestrou stravou a také zdraví prospěšnými probiotiky, které najdete v některých jogurtech a jiných potravinách a také v potravinových doplňcích. Rychle
a účinně si s průjmem poradí léčivé přípravky IMODIUM®.

LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY IMODIUM®

Léčivý přípravek IMODIUM® koupíte v kamenných i internetových lékárnách bez lékařského předpisu. Tento přípravek je vhodný pro dospělé a děti od 6 let, včetně osob se syndromem dráždivého tračníku (IBS). Přípravek při užití jednorázové dávky (4 mg) začne účinkovat do jedné hodiny.

K symptomatické léčbě akutního a chronického průjmu je určený také unikátní přípravek IMODIUM® Rapid, který se okamžitě rozpouští na jazyku a nemusíte ho zapíjet vodou. IMODIUM® Rapid přináší rychlou úlevu a má příjemné mátové aroma.

Přípravek IMODIUM® ve formě tobolek i IMODIUM® Rapid ve formě tablet rozpustných v ústech přijde vhod celé rodině, ať už na cestách, na výletech nebo třeba při grilování.

Reklama na léčivý přípravek. Tvrdé tobolky Imodium® a tablety dispergovatelné v ústech Imodium® Rapid 2 mg obsahují loperamid-hydrochlorid a jsou k perorálnímu podání. Před užitím si pečlivě přečtěte celou příbalovou informaci. Držitel registrace McNeil Healthcare (Ireland) Limited, Irsko. Místní zástupce: Johnson & Johnson, s.r.o., Walterovo náměstí 329/1, 158 00 Praha 5 – Jinonice.

Další článek