Home » Dermatologie » Živý kolagen nové generace na omlazení a regeneraci
akné

Živý kolagen nové generace na omlazení a regeneraci

Živý, biologicky aktivní hydrát přírodního kolagenu vznikl po 14letém výzkumu. Vyrábí se speciální technologií Triple Helix Formula, která umožňuje, aby si i léta po uložení do skleněné lahvičky zachovával živou strukturu trojité šroubovice. Je zaměřen na podporu a obnovu vlastních funkčních mechanismů kůže a pojivových tkání, kde působí na příčinu, nikoliv důsledek stárnutí.

Toto výjimečné kosmeceutikum v podobě 100% čistého kolagenového gelu účinně doplňuje kolagen do těla a dlouhodobě oddaluje přirozené procesy stárnutí. Pro své omlazující a regenerační účinky se originální hydrát živého kolagenu právem dostává do popředí zájmu předních odborníků. „Některým z nich jsem ho na základě osobní zkušenosti doporučil i já,“ říká přední plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.

Živý kolagen s klinicky ověřenými účinky okamžitě a při pravidelném používání dlouhodobě nastartuje v pleti omlazující, regenerační a stimulující procesy.

Pro lékaře, lékárníky a kosmetology je důležité vědět, že hydrát kolagenu vyrobený technologií Triple Helix Formula nelze zaměňovat se žádným druhem hydrolyzovaných kolagenů, jak se v některých zdrojích nepřesně uvádí.

Živý kolagen s klinicky ověřenými účinky okamžitě a při pravidelném používání dlouhodobě nastartuje v pleti omlazující, regenerační a stimulující procesy. Tělo ho přijímá jako látku sobě vlastní, stimuluje ho k obnovení produkce vlastního kolagenu v tkáních. Tím navrací pokožce, vlasům i nehtům tak potřebnou hydrataci, pružnost, pevnost a elasticitu.

Je vhodný i jako podpůrný prostředek farmakologické léčby při ošetření citlivé a alergicky reagující pokožky. Přispívá ke zklidnění pokožky při projevech akné, citlivé ekzematické pokožky, po nadměrném slunění i k péči o zjemnění zhojených jizev a sjednocení pigmentace po různých úrazech i operačních zákrocích na klinikách plastické chirurgie a estetické medicíny, dermatologických centrech apod. Jizvy netáhnou, jsou pružné, elastické, mnohem rychleji se upravuje jejich pigmentace, jizva je úzká a esteticky přijatelná.

VÍTE ŽE…

Hydrát živého kolagenu bez parabenů a jiných konzervantů splňuje nejpřísnější kritéria pro hypoalergenní kosmetiku? Je vhodný i pro velmi citlivou a podrážděnou pokožku. Neobsahuje žádné alergeny ani mikrobiologické nečistoty. Byl testován na více než 30 alergenů nejčastěji se vyskytujících v kosmetických přípravcích. Testy byly ve všech případech negativní, i v případě 14 nejčastěji používaných konzervačních látek vyskytujících se v nepatrné míře i u některých druhů kosmetiky bez konzervantů. To dokazují laboratorní testy Eurofins Scientific AG ve Švýcarsku.

V dermatologickém výzkumu nezávislé laboratoře ITA-TEST byla sledována skupina 30 osob ve věku 16–81 let, z toho 16 osob zdravých a 14 pacientů s diagnostikovanými alergickými i nealergickými kožními chorobami (lupénka, bércový vřed, morphea, tvoření lysin, rakovina kůže, růžovka, kožní alergická onemocnění a alergická zánětlivá onemocnění cév).

U všech byla použita metoda proužkových kožních testů Jadassohn-Blocha v Rudzkého modifikaci. Na očištěnou kůži mezi lopatky se přikládaly proužky filtračního pijáku zn. Whatman s hydrátem kolagenu. Testovací proužky se pro vytvoření okluze přikryly folií a připevnily leukoplastí na 48 hodin. Následně byly sejmuty a výsledky zdokumentovány 15 minut po sejmutí, dále za 24 a 48 hodin. U nikoho nebyly pozorovány žádné reakce, ani v místě aplikace, ani v odlehlejších místech.

To dokazuje, že biologicky aktivní hydrát přírodního kolagenu v podobě čistého transepidermálního gelu nevyvolává alergické ani toxicko-dráždivé reakce. Splňuje nejpřísnější kritéria pro hypoalergenní kosmetiku a může být používán i jedinci s velmi citlivou pokožkou.

Next article