Domovská stránka » Děti » PROČ JE SNÍDANĚ DŮLEŽITÁ PRO DOSPĚLÉ I DĚTI?
Děti

PROČ JE SNÍDANĚ DŮLEŽITÁ PRO DOSPĚLÉ I DĚTI?

Snídaně je základem dne. Věta, kterou slýcháme téměř neustále. Co je však na této větě pravdy? To objasnily četné studie prováděné napříč světem, které dokázaly, že je snídaně spojená s celou řadou benefitů. Pojďme si některé z nich představit.

VÝHODY SNÍDANĚ

Lékaři, fitness trenéři i dietologové se shodují na tom, že snídaně po ránu nastartuje tělo a mysl. Kromě toho pomáhá lépe se koncentrovat. Podle studie The American journal of clinical nutrition a studie HHS Public Assess je vynechání snídaně navíc spojeno s vyšším rizikem cukrovky druhého typu a také se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění, a to až o 27 %.

PROČ DĚTI POTŘEBUJÍ SNÍDANI?

Snídaně je obzvláště důležitá u dětí, jejichž tělo potřebuje živiny. Je dokázané, že děti, které se dopoledne nenasnídají, jsou ve škole unavenější a hůře se soustředí. Studie zveřejněná v časopise Physiology & Behavior dokonce ukázala, že děti, které pravidelně jedly snídani, měly v testech lepší výsledky než děti bez snídaně. Nejlepších výsledků dosahovali školáci, kteří snídali zdravější snídaně s obsahem vitamínů a vlákniny. Studie Enviromental Research and Public Health dokonce snídani označila za “motor dne“ a dokázala, že děti, které vynechávají snídaní, mají vyšší pravděpodobnost nadváhy než ty, které snídají pravidelně.

Taky si myslíte, že by snídaně měla být chutná, rychlá a výživná? Pak vyzkoušejte nové cereálie OVESNÉ CHEERIOS® od značky Nestlé, které jsou dostupné ve dvou variantách. OVESNÉ CHEERIOS® obsahují 91 % prospěšné celozrnné ovesné mouky a naopak obsahují jen velmi malé množství cukru na porci. Obsah celozrnné ovesné mouky u cereálií OVESNÉ CHEERIOS® jablko a skořice je 85 %. Cereálie vynikají také vysokým obsahem vlákniny a tělu dodávají tolik potřebné železo, vápník a vitamíny. O kvalitě cereálií OVESNÉ CHEERIOS® navíc svědčí fakt, že v roce 2020 získaly ocenění v soutěži Reformulace roku pořádané Potravinářskou komorou České republiky.

JEDNY CEREÁLIE, MNOHO MOŽNOSTÍ SERVÍROVÁNÍ

Cereálie OVESNÉ CHEERIOS® jsou snídaní, která vás jen tak neomrzí. Můžete si je vychutnat s teplým i studeným mlékem nebo s jogurtem a obohatit je o oříšky či oblíbené ovoce. Každý si jednoduše najde variantu, která mu bude chutnat nejvíce, proto také cereálie potěší všechny členy rodiny. Vykročte do nového dne plni energie, zahajte ho chutnou snídaní, která je prospěšná pro vaše tělo.

Další článek