Domovská stránka » Dětské zdraví » DOMINIK LANDSMAN O TOM, JAK TO VIDÍ S VIRÓZAMI A OČKOVÁNÍM U DĚTÍ
Dětské zdraví

DOMINIK LANDSMAN O TOM, JAK TO VIDÍ S VIRÓZAMI A OČKOVÁNÍM U DĚTÍ

Asi není potřeba zmínit, že když má člověk dítě, úplně nejdůležitější je, aby to dítě bylo zdravé. Aby bylo zdravé a aby až vyroste hrálo profesionálně fotbal za nějaký světový klub, takže bude slavné a bohaté. To jsou dva základní pilíře rodičovství. Aby bylo dítě zdravé a aby bylo slavné a bohaté. Vše ostatní jde stranou.

Tak jsme si hned na začátku ujasnili, co je nejdůležitější a nyní si popovídáme trochu o tom zdraví. Nebudu probírat nějaké vážné choroby, protože vážné choroby jsou zlo a o zlu odmítám psát.

Viróza a chřipka?

Podívejme se na ty banálnější choroby, jako třeba viróza nebo chřipka.

Já jako rodič, který se o syna stará, protože pracuju z domu a okolí nabylo dojmu, že když pracuju z domu, tak jsem vlastně jenom doma a pracovat nemusím, tak jako tenhle rodič nejsem nikdy úplně nadšen z nemoci mého syna. To dá sice rozum, že si nelibuju v nemocech svého dítěte, ale ono to má ještě jeden zásadní problém.

Pokud má moje dítě třeba chřipku, tak pediatr i má žena táhnou za jeden provaz v tom smyslu, že dítě musí být celý týden v klidu doma. Tak zní rozkaz. Nikoho ale potom  nezajímá, jestli ten rozkaz lze splnit.

Dítěti je zle den, maximálně dva. Potom mu otrne a začne vysírat. Nudí se, leze po zdech, dělá kraviny, ale podle rozkazu musí ležet v posteli, být hodný a uzdravovat se. On neví, že mu má být zle a má mít horečku. Jemu už lautr nic není, ale doktorka i manželka trvali na tom, že musí být týden doma.

Takovýhle lidi mám nejradši. Z povzdálí dávají příkazy, ale na samotném provedení se nepodílí. To samozřejmě musí jejich podřízený, tedy já. Dítě není možné doma udržet, ale běda mi, běda mi, jak ho neudržím v klidu.

Očkování

V rámci povídání o zdraví nemůžu vynechat jednu věc, která je pro někoho bůhví proč kontroverzní. Očkování.

Díky internetu a sociálním sítím narůstá počet matek, které odmítají své děti očkovat, protože přeci očkování způsobuje autismus, babtismus a klasicismus. Psali to na internetu a holky z facebookové skupinu Háčkuju, pletu a neočkuju to potvrdily. Ačkoliv toto tvrzení bylo několikrát vyvráceno, pořád tu je spousta lidí, kteří se nenechají zlomit a dítě očkovat nedají a basta. Moje dítě je očkované proti takovým  těm klasickým chorobám a autismus tedy zatím nedostalo, tak těžko říct, jak to vlastně ve skutečnosti je. Nicméně očividně pro někoho lepší černý kašel v hrsti než autismus na střeše.

Dominik Landsman
Z deníčku moderního fotra

Next article