Home » Diabetes » Diabetes: Přezujte celoročně do kvalitní diaboty
cukrovka

Diabetes: Přezujte celoročně do kvalitní diaboty

Většina lidí se shodne na tom, že zdravé nohy jsou něco víc než jen věrný dopravní prostředek. Rozbité auto můžete vyměnit za jiný stroj, ale nohu za jinou nohu vyměnit nelze. Zatímco s autem jezdíme na pravidelné kontroly a při prvním náznaku poruchy míříme do servisu, u vlastního těla nad prevencí i řešením potíží váháme a úspěšně je odkládáme.

Například syndrom diabetické nohy představuje vysoké riziko ztráty končetiny. Noze diabetika, který již trpí onemocněním nervů nebo cév na dolní končetině, stačí ke katastrofě jen drobné poranění. A přitom by stačilo jen trochu zbystřit pozornost. Tento rozpor v prioritách se promítá také do zapojování vědeckého pokroku do každodenního života. Lidé se orientují velmi dobře v nejnovějších modelech mobilních telefonů, ale zapomínají, že vývoj jde kupředu také v medicíně a prevenci, která se jich přímo dotýká. Příkladem jednoho takového až vědeckého posunu kupředu jsou nové optimálně tvarované diaboty.

Nejčastější příčinou vzniku chronického defektu na noze diabetika je podcenění závažnosti rány na noze. Vedle pravidelných pečlivých kontrol dolních končetin, máte možnost noze její nelehké méně citlivé kroky ulehčit a rizika snížit právě tím, co si na nohu obujete. Většinu problémů lze řešit a vždy máte možnost kvalitu svého života pozvednout. Diagnostikovaná cukrovka rozhodně není rozsudkem k doživotní nemoci, ale spíše výstrahou k důraznější péči o sebe. Už jen zvýšenou aktivitou dokážete zázraky. K tomu potřebujete pořádné boty. V případě diabetiků jsou parametry odlišné od konvenční obuvi. Dosáhnout jejich optimálního sladění není vůbec snadné. Přesto dnes takový “Mercedes” mezi diabetickými botami existuje. Jmenuje se diabota Shaper a jak název napovídá, tvar je pro tuto botu nesmírně důležitý. Jejímu vývoji předcházelo 2000 měření nohou diabetiků a na výsledku je to znát.

Její jedinečnost dokládá také způsob pořízení bot, který je podmíněn profesionálním změřením nohy v tzv. měřicích centrech. Skutečně se obujte do svého života a uvidíte, jak lehce se věci dají do pohybu.

Next article