Domovská stránka » Diabetes » DOMÁCÍ MĚŘENÍ KREVNÍHO TLAKU? ZVLÁDNE TO KAŽDÝ
Sponsored

I když vysokým krevním tlakem neboli hypertenzí trpí čím dál více lidí, většina z nich to vůbec netuší. Vysoký tlak totiž nebolí, ani není vidět. Když se ale jednoho dne ozve, může být bohužel už pozdě. Neléčený krevní tlak způsobuje srdeční infarkt, nebo mozkovou mrtvici. To jsou dvě nejčastější příčiny úmrtí v České republice. A nebezpečí nehrozí pouze starším lidem nebo těm, kteří zanedbávají zdravý životní styl, nezřízeně kouří a holdují alkoholu. Hypertenze postihuje i mladší ročníky, sportovce, abstinenty a vyznavače zdravé výživy. Úplně stačí sedavé zaměstnání, stres, nebo genetika.

Prevence je základ

V obou případech je jediným řešením, jak předejít závažným zdravotním komplikacím, prevence a pravidelné sledování krevního tlaku. Preventivní prohlídky u lékaře by měl sice každý absolvovat minimálně jednou za dva roky, ale ruku na srdce, kdo z nás je tak svědomitý? Naštěstí v dnešní době existují i jiné způsoby, jak si zdraví ohlídat bez obíhání ordinací, a dokonce z pohodlí domova. Proto jestli chcete svým blízkým dát letos pod stromeček něco užitečného, domácí tlakoměr je ideální volba, protože budou mít svůj tlak stále pod kontrolou. 

Dárek, který má smysl

Skvělým tipem je domácí tlakoměr Veroval® duo control, který se nyní prodává v atraktivním vánočním balení. Dokáže změřit krevní tlak a tepovou frekvenci velmi přesně, stejně jako u lékaře. Na rozdíl od většiny automatických tlakoměrů, které využívají jen digitální metodu měření, je tento tlakoměr vybaven patentovanou technologií Duo Sencor. Ta dokáže zkombinovat dvě metody měření najednou – digitální i poslechovou, která se používá u rtuťových tlakoměrů. To uvítají především lidé, kteří bojují s nepravidelným srdečním rytmem.

Přesné výsledky měření

Pro ještě přesnější výsledky měření je tlakoměr vybaven indikátorem klidové polohy a správné teploty okolí. Citliví lidé určitě ocení technologii Comfort Air. Ta zajišťuje bezbolestné nafouknutí. Může za to speciálně vytvarovaná manžeta, která se přizpůsobí anatomii paže. Dokonce je k dostání ve třech velikostech. 

Úspěch určitě sklidíte i s tlakoměrem Veroval® s EKG 2-v-1. S tímto speciálním kombinovaným přístrojem lze monitorovat nejen krevní tlak. Monitoruje i srdeční rytmus a tepovou frekvenci. Spolehlivě dokáže odhalit srdeční arytmii. Tu kvůli nepravidelnosti nemusí rozpoznat ani lékař při měření v ordinaci. Tento tlakoměr je přenosný a uživatel si tak může zkontrolovat svůj srdeční rytmus kdekoli a přesně ve chvíli, kdy se u něj projeví příznaky. Výsledek obdrží v průběhu 30 vteřin. 

Jednoduché ovládání zvládne každý

Obavy, jestli domácí měření zvládne i starší generace, jsou zbytečné. Ovládání tlakoměrů Veroval je jednoduché. Poradí si s ním proto i úplný laik. Přístroje jsou plně automatické a uživatele při měření intuitivně navádí k dalšímu postupu. Na konci měření se vždy ozve zvukový signál, který bez potíží uslyší i lidé trpící poruchou sluchu. Zdraví sice koupit svým nejbližším nemůžete, ale s tlakoměry Veroval® jim poskytnete šanci včas řešit případný problém. A to není zrovna málo.    

Next article