Domovská stránka » Neurologie a Zrak » Osmany Laffita: Brýle by neměly být nenápadné
brýle

Osmany Laffita: Brýle by neměly být nenápadné

Víte, je mnohem jednodušší ráno vstát a běžet do práce a nestarat se o to, jak vypadáme, než vstát o hodinu dříve a hezky se připravit.

V rámci českého showbyznysu jste velmi výrazná osobnost. Jak ladíte svou image?
Nemyslím si, že pracuji v showbyznysu. Jsem návrhář, ne zpěvák…. Ale je pravda, že možná díky tomu, že se o sebe starám, a to včetně brýlí, mám výraznější look a lidi se mě pamatují. Víte, je mnohem jednodušší ráno vstát a běžet do práce a nestarat se o to, jak vypadáme, než vstát o hodinu dříve a hezky se připravit. Já to mám rád. Mám rád, když člověk dobře vypadá.

Vaším nápadným doplňkem jsou dioptrické brýle. Vnímáte je jako součást své osobnosti, nebo pouze jako nutnost?
Je to nutnost, protože bez nich nevidím, ale je to doplněk stejně jako kabát nebo boty, které si vybíráte v rámci každého outfitu. Brýle, které nosím k obleku, nejsou stejné jako brýle, které nosím ke sportovnímu oblečení.

Mnoho lidí bere dioptrické brýle jako handicap. Co byste těmto čtenářům vzkázal či doporučil?
Nemyslím si, že to je handicap. Naopak, mohou vám zvýraznit look. Je ale velmi důležité zkoušet více párů brýlí a vybrat dobrý model. Je to asi podobné jako pro střih vlasů. Pokud vyberete dobrý střih, může vám to hodně pomoci s celkovým vzhledem.

Často si vybíráme brýle tak, aby byly co nejméně nápadné. Myslíte si, že je to chyba?Proč by měly být nenápadné? Ano, je to chyba. Oblékáte se, aby si vás lidé všimli, ne aby vás neviděli, i když jen sedíte v kanceláři. To by bylo smutné.

Next article