Domovská stránka » News » PŘÍPRAVA NA ZRALÝ VĚK PODLE ČESKÉ HEREČKY
News

PŘÍPRAVA NA ZRALÝ VĚK PODLE ČESKÉ HEREČKY

Rozhovor se známou českou herečkou a moderátorkou Jitkou Asterovou o tom, jaký je život s přibývajícím věkem a jak se s ním vyrovnává

Považujete se za člověka ve zralém věku? Co pro vás tento pojem znamená?
To ještě zdaleka ne… Pořád tak trochu dozrávám (směje se).

Na co kladete největší důraz v péči o zdraví a psychickou pohodu?
Snažím se obklopovat lidmi, které mám ráda, nedělat zbytečné věci a co nejčastěji praktikovat jógu. Prostě se stále snažím…

Změnily se nějak vaše stravovací návyky, nebo jste se sama rozhodla pro určitý režim, abyste se udržela v kondici?
Od mládí jsem věčný dietář. Nejstrašnější dieta, kterou jsem kdy držela, byla proteinová. To jsem jedla jenom uherák a tresčí játra! Po padesátce jsem se nějak našla; nejím pšenici, laktózu a sladké. Také jim málo masa. Jenom společensky. A když jde váha nahoru, nasadím si Neeru (očistnou kůru). A hlavně jsem přestala svou váhu řešit.


Po padesátce jsem se nějak našla; nejím pšenici, laktózu a sladké.

Hrajete v divadle. A je známo, že taková práce je náročná na organismus, kdy se zkoušky protahují do noci apod. Jak zvládáte takové vytížení?
Nepravidelný pracovní režim má své výhody, ale taky nevýhody. Tou nevýhodou jsou zcela jistě zájezdy a pozdní návraty z nich (třeba Ostrava na otočku…). Po představení jsem plná energie i třeba ve tři hodiny ráno a pak nemůžu usnout. A ranní vstávání! To zvládám stále hůř a hůř.

Jak dlouho se zkouší divadelní představení a jak často se pak hraje? Prozradíte nám, ve kterém představení bychom vás mohli vidět?
Divadelní představení se zkouší cca dva měsíce a pak se hraje tak dvakrát až třikrát měsíčně. Momentálně vystupuji v Laskonkách od Báry Nesvadbové a v talkshow Mládí nevyprchej společně se svou kamarádkou a kolegyní Hankou Čížkovou. Též si dělám kurs instruktorky jógy ve Vital institutu.

Co byste vzkázala čerstvým padesátnicím a padesátníkům?
Všem vzkazuji: je čas na jógu!

_________________________________________________________________

Podívejte se s námi blíže na FAKTA TROMBÓZY V ČÍSLECH

Next article