Domovská stránka » Tabu a stigma » V ČESKU KLESÁ KVALITA SPERMATU, MUŽE ČINU ZVOU NA PREVENTIVNÍ VYŠETŘENÍ
Tabu a stigma

V ČESKU KLESÁ KVALITA SPERMATU, MUŽE ČINU ZVOU NA PREVENTIVNÍ VYŠETŘENÍ

Colorful balloons done with a retro instagram filter effect. Concept of happy birth day in summer and wedding, honeymoon party use for background. Vintage color tone style

Stejně jako u žen, i u nich se s tímto fenoménem pojí rizika, která si možná ani nemusejí uvědomovat. Jedním efektů odkládání rodičovství může být i to, že se případné problémy neobjeví ve chvíli, kdy je ještě možné je řešit.

S věkem se nejen projevuje vliv řady faktorů zhoršujících kvalitu spermií, ale klesá i pravděpodobnost, že se potenciálně objevený problém bude dát léčit.

První dítě později…

Zatímco v 90. letech bylo otci prvního dítěte v průměru mezi dvaceti a pětadvaceti lety, dnes je jejich věk běžně o deset i více let vyšší. A s věkem se nejen projevuje vliv řady faktorů zhoršujících kvalitu spermií, ale klesá i pravděpodobnost, že se potenciálně objevený problém bude dát léčit.

Řadu problémů dokáže moderní medicína řešit, je ale nezbytné, aby byly odhaleny co nejdříve.

Pokles kvality spermatu

S neplodností se u nás potýká až čtvrtina všech párů, a právě pokles kvality spermatu patří k jejím vůbec nejčastějším příčinám. Za posledních 25 let se průměrný počet spermií u mužů snížil až o 60 %. Řadu problémů dokáže moderní medicína řešit, je ale nezbytné, aby byly odhaleny co nejdříve. Proto roste na významu preventivní vyšetření spermatu (tzn. spermiogramu), a to i u mladých mužů, kteří třeba rodinu ještě několik let neplánují.

Diskrétní test

Objednat se na vyšetření spermatu online teď může každý zájemce díky projektu Muži činu. Na www.muzicinu.cz je možné si vybrat kliniku a diskrétně se objednat. Vše nezbytné pak přijde poštou, takže dokonce i samotné odebrání vzorku je možné před jeho odnesením na kliniku provést doma.

Next article