Home » Srdce a krev » NADAČNÍ FOND ČESKÉ SRDCE: Pomáhejte s námi
české srdce

NADAČNÍ FOND ČESKÉ SRDCE: Pomáhejte s námi

Vrozené srdeční vady jsou častou genetickou poruchou, která značně ovlivňuje kvalitu života. Jen v České republice se ročně narodí asi 500 dětí se srdeční vadou. České zdravotnictví si naštěstí s těmito komplikacemi dokáže účinně poradit. Jsou však oblasti na světě, kde je výskyt podobných komplikací mnohonásobně vyšší a účinná pomoc neexistuje.

Nadační fond České srdce chce právě do těchto míst přinést efektivní podporu a dlouhodobě pomáhat dětem se srdečními problémy, zajistit jim normální vývoj a rozvoj od narození až do dospělosti. České srdce pro nás znamená dobré srdce českých lékařů a mediků a všech těch, kterým není lhostejný osud lidí, kteří bez naší pomoci nemohou prožít život, jaký by si představovali.

České srdce úzce spolupracuje s předními českými kapacitami v oboru kardiologie – prof. MUDr. Josefem Kautznerem, CSc., FESC a prof. MUDr. Milošem Táborským, Ph.D., FESC, MBA

Cílem nadace je předávat znalosti v oblasti kardiologie, ve které čeští odborníci patří k absolutní světové špičce, tam, kde podobné znalosti prozatím chybí. Transparentně podporovat rozvoj vzdělanosti lékařů a účinně pomáhat vybraným dětským pacientům s vrozenými srdečními vadami, které by bez naší pomoci nepřežili do dospělosti. 
 

  • Studijní programy pro české studenty medicíny v zahraničí.
  • Studijní programy v České republice pro africké studenty medicíny.
  • Efektivní pomoc ve vytipovaných lokalitách v kontinentální Africe a Asii – zdravotnické mise a přímá pomoc v rozvojových zemích.
  • Edukační činnost v České republice a organizace akcí pro veřejnost s cílem zvýšit povědomí o dané problematice.
Next article