Domovská stránka » Zdraví rodiny » CHCETE PROŽÍT DŮCHOD V DOBRÉ KONDICI?
ADVERTORIAL

Přejeme si dlouhý život a být co nejdéle fit. Chceme žít aktivně a obdivujeme ty, kterým se to daří. Rádi bychom tak viděli naše rodiče a později i sebe samotné. Dlouhověkost ale není zázrak, je odrazem životního stylu.


Jak ale svůj životný styl zlepšit? Většinou nás napadají opatření ohledně omezení alkoholu, kouření a udržování zdravé váhy, která mají zásadní vliv na opotřebení našeho těla. Klíčovou roli však hraje pohybová samostatnost. Ani ten největší asketa si nemůže užívat aktivní život, když nevyjde schody.

Medicína dnes již zmůže mnohé. Bolesti pohybové soustavy však zůstávají pro člověka jen otázkou času a pro poslední dekády lidského života spíše pravidlem. Přitom je pohyb základem aktivit všeho druhu i prostředkem pro zachování vlastní důstojnosti.

Jak zvýšit šance na aktivní život

Téma péče o pohybový aparát získává stále více pozornosti i mezi odborníky. Na důrazu tomu přidává prodlužující se délka života a s ní spojená otázka jeho kvality. Odborníci se shodují, že své šance na aktivní život zvýšíme, když se budeme pravidelně pohybovat v přiměřené zátěži a budeme dbát o rovnováhu našeho hybného systému.

V problematice toho, jak dát náš pohybový aparát do souhry, aby vydržel co nejdéle a v nejlepším možném stavu, má největší znalosti a zkušenosti lázeňská léčba. A největším šťastlivcem je ten, kdo ji zařadí do života ještě před tím, než ho doženou chronické obtíže.

Jak to funguje

Ti, kteří myslí na svou budoucí pohyblivost, zajedou do lázní každý rok. Mohou tak narovnat nasbírané dysbalance, odstranit blokády a zkrátka dát se zas do formy. Termální koupele uvolňují ztuhlá a přetížená místa. Složení léčivých pramenů pomáhá předcházet řídnutí kostí a oddálit degenerativní změny v kloubech a páteři. Ve spojení s profesionální lázeňskou rehabilitací se také nastaví správný pohybový stereotyp a podpoří regenerační procesy.

Celostní přístup, ryze přírodní zdroj léčby a odpočinek jako na dovolené dělá z lázeňského pobytu to nejpříjemnější režimové opatření vůbec a pohybová soustava se nám za pravidelnou každoroční péči bohatě odmění.

Další článek