Domovská stránka » Zdraví rodiny » KAMILA (31) SE UŽ PODRUHÉ POTÝKÁ S NÁDOREM MOZKU. SÍLU JÍ DODÁVÁ RODINA
Zdraví rodiny

KAMILA (31) SE UŽ PODRUHÉ POTÝKÁ S NÁDOREM MOZKU. SÍLU JÍ DODÁVÁ RODINA

Ve spolupráci s:
FOTO: archiv DA
Ve spolupráci s:
FOTO: archiv DA

Když jí lékaři diagnostikovali zhoubný nádor mozku, bylo paní Kamile pouhých 22 let. Podstoupila operaci, chemoterapii a vše se zdálo být v pořádku. Potkala svého budoucího manžela Tomáše, narodil se jim syn Daniel. Po sedmi letech však o sobě nádor opět dal vědět a celý kolotoč začal nanovo.


Začátky

„Když mi bylo okolo dvaceti, začala mě často a velmi silně bolet hlava. Nevěnovala jsem tomu ale moc pozornosti. Když to takto trvalo řadu měsíců, mojí mamince to nedalo a objednala mě na vyšetření,“ začíná své vyprávění paní Kamila. V té době se začala osamostatňovat, přestěhovala se do podnájmu a užívala si mládí. „Pak jsem si ale šla pro výsledky a doktor mi řekl, že pro mě má dvě zprávy – jednu dobrou a druhou špatnou. Chtěla jsem slyšet nejprve tu druhou. Zněla: ‚Máte gliom, nádor v hlavě, ale dá se s tím žít.“

Léčba

Léčba začala prakticky okamžitě. Paní Kamila podstoupila operaci i chemoterapii, které s podporou rodiny zvládla. Netrvalo dlouho, seznámila se svým mužem Tomášem a v roce 2019 se jim narodil vytoužený syn Daniel. „Pak se ale u manželky začaly objevovat problémy, které naznačovaly, že se opět něco děje,“ vypráví dál pan Tomáš.

Chemoterapie

„Druhou operaci musela podstoupit zcela nečekaně asi půl roku po narození syna. Následoval téměř rok chemoterapie a každá dávka ji hrozně vysilovala. Musel jsem tenkrát odejít ze zaměstnání, abych se o ni i syna postaral,“ vzpomíná. Chemoterapii musela nakonec paní Kamila ukončit z důvodu naprostého vyčerpání organismu. I nadále ji trápí její následky – trpí bolestmi a velkou únavou, a tak je pro ni mnohdy velmi náročné se postarat o syna i domácnost. „Abych nás uživil, nastoupil jsem do zaměstnání. Často se ale stává, že jdu do práce a za pár hodin musím odejít, neboť se manželce přitíží a nezvládá se o Danielka postarat,“ popisuje pan Tomáš.

Pomoc Dobrého anděla

Kvůli finanční náročnosti celé situace se manželé rozhodli obrátit na nadaci Dobrý anděl, která pomáhá rodinám s dětmi, v nichž se někdo potýká s vážným onemocněním. „Příspěvky od dárců, Dobrých andělů, využíváme na moje rehabilitace a také na financování volnočasových aktivit Danielka, na které bychom jinak již prostředky neměli. Dobří andělé a jejich podpora nám dodávají naději a sílu. Posíláme jim opravdu obrovské díky,“ vzkazuje paní Kamila.

I Vy můžete pomoci

Pokud byste chtěli rodinám, v nichž se dítě, maminka či táta potýká se závažným onemocněním, pomáhat i vy, staňte se Dobrými anděly. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz, zvolit libovolnou výši příspěvku a začít přispívat. Nadace vaše příspěvky rodinám odevzdá do posledního haléře a vy se díky svému Andělskému účtu můžete každý měsíc podívat, které konkrétní rodině jste pomohli.

Další článek