Domovská stránka » Zdraví v novém roce » AKADEMIE ZDRAVOTNÍ GRAMOTNOSTI
Zdraví v novém roce

AKADEMIE ZDRAVOTNÍ GRAMOTNOSTI

Ve spolupráci s:
Zdroj: Adobe Stock
Ve spolupráci s:
Zdroj: Adobe Stock

Akademie zdravotní gramotnosti je projektem pacientské organizace Revma Liga Česká republika, který v roce 2021 připravila nejen pro své členy a sledující informační kampaň o revmatu a jeho léčbě.

Co to je?

Jedná se o sérii webinářů a jednoho instruktážního videa zaměřených na správnou farmakoterapii. Hlavním cílem je srozumitelnou formou přiblížit informace o léčivech, které jsou v souvislosti s revmatickými nemocemi podávány. Porozumění samotné léčbě, jde totiž ruku v ruce se správnou a účelnou farmakoterapií, která je jedním s klíčových parametrů vedoucích k úspěšnosti léčby.

Projekt Akademie zdravotní gramotnosti se zaměřuje jak na mechanismus účinku léčivých přípravků, tak na jejich správné užívání, možné nežádoucí účinky a další s léčivy související informace. V každém webináři je vždy prostor pro autentické dotazy a zaměření se na oblasti, která sledující nejvíce zajímají.

Kde je možné projekt sledovat?

Všechna vysílání jsou k dispozici ke zpětnému zhlédnutí na YouTube kanále organizace Revma Liga ČR. Celkem již bylo odvysíláno přes 200 minut záznamu a počty zhlédnutí jsou vyšší než 4 000.

Více o Revma Liga Česká Republika

Jak bude projekt pokračovat?

Do konce roku ještě v rámci Akademie zdravotní gramotnosti zveřejníme instruktážní video, které se zaměří na správnou aplikace léčiv. Video pomáhá pacientům překonat strach z prvního vpichu a přinést odborný pohled na toto téma.

Organizace hodlá v projektu pokračovat i v novém roce. Již teď připravuje nová vysílání, která se změří na diskuzi s odborníky nad zajímavými a pro pacienty přínosnými tématy. 

Projekt Akademie zdravotní gramotnosti podpořili: Ministerstvo zdravotnictví České republiky, Amgen s.r.o. a Česká revmatologická společnost.

Jaká jsou témata projektu?

Očkování u autoimunitních onemocnění
Léčba bolesti
Cílená léčba
Chorobu modifikují léky
Glukokortikoidy v léčbě zánětu


V TOMTO ČLÁNKU JSTE SE DOČETLI:

  • Projekt Akademie zdravotní gramotnosti
  • Kde je možné projekt sledovat
  • Jak bude projekt pokračovat?
  • Jaká jsou témata projektu

Další článek