Domovská stránka » Ženské zdraví » EVA ŽENÁM O ENDOMETRIÓZE A JEJÍ LÉČBĚ
Ženské zdraví

EVA ŽENÁM O ENDOMETRIÓZE A JEJÍ LÉČBĚ

Autor: XXX

Eva Kejíková je holistická koučka žen, která pracuje s psychosomatikou a metodou EFT – technika emoční svobody. Plánuje spustit svůj profil na platformě HeroHero a vést ho stylem koučovacího programu: Cvičení, řízené meditace a vizualizace, dechová cvičení. Více informací naleznete zde: www.evazenam.cz, IG: @evazenamcz, PODCAST: Eva Ženám

Co je endometrióza:

Onemocnění postihující ženy bez ohledu na věk. Svůj název získala podle endometria, tedy děložní sliznice. U endometriózy dochází k tomu, že při menstruaci endometrium neodchází z těla ven, ale hromadí se v těle a vytváří tam takzvané endometrické cysty. Tyto cysty se nejčastěji objevují v malé pánvi, ale mohou se vyskytovat v podstatě kdekoliv v těle. Diagnostika endometriózy je problematická a může často trvat 7 až 10 let. Lékaři ví, o co se jedná, umí vyoperovat cysty, ale konvenční léčba této nemoci stále neexistuje. A používaná hormonální „léčba“ pouze potlačuje příznaky. Mezi ty nejčastější patří extrémní bolesti v malé pánvi, bolesti při menstruaci, bolesti při sexu, problémy s trávením, únavový syndrom, zhoršený psychický stav, neplodnost… U každé ženy se ale endometrióza projevuje trošku jinak a některé ženy mají i bezpříznakový průběh onemocnění.

Vzkaz ženám s endometriózou: 

Endometrióza lze vyléčit. Já, a nejen já, jsem toho důkazem. K uzdravení je důležité začít se dívat na celou věc jinak. Endometrióza přichází jako naše učitelka. Chce, abychom se podívaly dovnitř sebe a uvědomily si, v kolika věcech jdeme samy proti sobě. Klademe na sebe přehnané nároky, a to vytváří obrovský tlak, kterým ubližujeme samy sobě. Pokud dlouho žiji v nefunkčních vzorcích chování, tak si způsobím nemoc. Je důležité tyto vzorce překódovat, abychom žily více v souladu se sebou. Naše tělo se pak začne uzdravovat.

Jak probíhala moje léčba: 

V červnu 2016 jsem byla na laparoskopické operaci, kde se endometrióza potvrdila. Hormonální „léčbu“ jsem nikdy nepodstoupila. Změnila jsem celý svůj život: od ledna 2018 se stravuji protizánětlivě, opustila jsem mnoho nefunkčních vztahů, chodila jsem na psychoterapii, studovala jsem cykličnost, medituji, praktikuji metodu WimHof atd.. Stále na sobě pracuji a cítím se lépe a lépe. Důkazem je bezbolestná menstruace a žádný gynekologický nález.

Další článek