Domovská stránka » Ženské zdraví » ÚNIK MOČI: NENÍ NIC ŠPATNÉHO NA TOM, BÝT CITLIVÁ
Ženské zdraví

ÚNIK MOČI: NENÍ NIC ŠPATNÉHO NA TOM, BÝT CITLIVÁ

Věděli jste, že 1 ze 3 žen má zkušenosti s únikem moči? Pokud jste jednou z nich, nejste v tom sama. Inkontinence je zcela normální a je výsledkem přirozeného (a krásného!) množství změn, kterými naše tělo v průběhu života procházejí.

Jak pochopit svoji citlivou stránku
Pochopení toho, co močovou inkontinenci spouští, může být skutečným přínosem pro zachování vašeho pohodlí a sebevědomí.

Stresová inkontinence
Únik moči vás může nepříjemně překvapit. Možná jste právě v tělocvičně nebo se smějete s kamarádkou. Pokud cítíte vlhkost ve spodních kalhotkách, když zakašlete, kýchnete nebo zvednete něco těžkého, trpíte pravděpodobně stresovou inkontinencí, nejčastější příčinou úniku moči. Tyto malé úniky moči způsobuje oslabené pánevní dno. To může oslabit například těhotenství, porod, přibývání na váze nebo hormonální výkyvy.

TIPY PRO VÁS

Máme pro vás doporučení, co můžete proti těmto malým nehodám udělat, abyste zůstala aktivní, sebevědomá a neztratila svůj životní rytmus. Máme pro vás pár tipů, co můžete proti těmto malým nehodám udělat, abyste zůstala aktivní, sebevědomá a neztratila svůj životní rytmus.

Kegelovy cviky
Asi všichni jsme už slyšeli o Kegelových cvicích, známých také jako cviky na posílení pánevního dna. Hodí se nejen pro zotavení po porodu nebo ke zlepšení sexuálního života. Pomáhají zároveň zlepšovat ovládání močového měchýře. Na Kegelových cvicích je také skvělé to, že je můžete provádět diskrétně u svého psacího stolu, když stojíte na červené, na gauči při sledování televize, ve výtahu – kdekoli! – aniž by to někdo věděl. Pusťte se do toho a zkuste to hned teď.

Jóga
Jóga je skvělá pro jemné posilování svalů. Vzhledem k tomu, že řada pozic v józe zapojuje svaly pánevního dna pro udržení stability, je jóga výborná alternativa (či doplněk!) ke Kegelovým cvikům. Sežeňte si legíny a začněte cvičit.

Intimky ALWAYS DISCREET
Intimky Always Discreet používají stejnou absorpční technologii, které již důvěřujete a kterou od Always očekáváte – nyní je však určena k ochraně před únikem moči. Tyto tenké a pružné intimky jsou navrženy speciálně pro únik moči. Během několika sekund uzamknou tekutinu a zápach uvnitř vložky. Always Discreet vás udrží v suchu, pohodlí a sebevědomou bez ohledu na to, kam vás váš den zanese.

Další článek