Domovská stránka » Bojujeme proti rakovině » MODRÝ BŘEZEN – MĚSÍC KOLOREKTÁLNÍHO KARCINOMU
ADVERTORIAL

Kolorektální karcinom (CRC) je třetí nejčastější rakovina na světě s více než 1,9 miliony nových případů v roce 2020. Je to také 2. nejsmrtelnější rakovina na světě s více než 930 000 úmrtími v roce 2020.

Společnost Laboratoires Pierre Fabre se zavázala podporovat aktivity v oblasti prevence a léčby kolorektálního karcinomu. Stejně jako v předchozích letech se společnost Laboratoires Pierre Fabre opět zavázala zvyšovat povědomí veřejnosti o prevenci a včasném záchytu kolorektální rakoviny a podporovat akce prováděné pacientskými organizacemi prostřednictvím kampaně jako jsou Modrý pochod nebo „Wonderful Colon“.

Naším cílem je pozvat širokou veřejnost k nevšednímu zážitku při objevování tohoto neobvyklého a málo známého orgánu a způsobu péče o něj.

Vždy, když změníme osud jednoho člověka, měníme k lepšímu celý svět.

Záměrně pozitivním a hravým přístupem se může dozvědět více o tom, jak tlusté střevo funguje, a proč a jak o něj pečovat, než se začne zabývat tématem kolorektálního karcinomu, od jeho zjištění až po jeho léčbu. Je důležité zvýšit povědomí o snižování rizika a včasné diagnóze rakoviny tlustého střeva, protože včasná detekce vede k lepším výsledkům, než kdyby byla diagnóza provedena až v době metastázování onemocnění.

Přečtěte si také rozhovor s odborníkem o kolorektálním screeningu >

Existuje řada každodenních činností a návyků, které mohou pomoci snížit riziko kolorektálního karcinomu. Ať už jsou to vaše zvyky, životní styl nebo zájem o zdraví, každý může udělat něco pro to, aby se zapojil do prevence a screeningu CRC.

Navštivte stránky společnosti Pierre Fabre pro veřejnost (v angličtině) nebo stránky Kolorektum.cz.


Tento článek vznikl za podpory společnosti Pierre Fabre.
CZ-PFO-03/2024-BRAF-243

Další článek