Domovská stránka » Bojujeme proti rakovině » PANÍ SILVIE: HNACÍM MOTOREM JE PRO MĚ MŮJ CHLAPEČEK
Bojujeme proti rakovině

PANÍ SILVIE: HNACÍM MOTOREM JE PRO MĚ MŮJ CHLAPEČEK

Článek vznikl ve spolupráci s:
Foto: Paní Silvie se synem | kredit: Dobrý anděl
Článek vznikl ve spolupráci s:
Foto: Paní Silvie se synem | kredit: Dobrý anděl

Paní Silvie si ve 38. týdnu těhotenství našla malou bulku v pravém prsu. Na sonografii si mysleli, že nejde o nic víc než o laktační cystu, jejíž nález není v období těhotenství ničím neobvyklým. I přes to ji lékaři po porodu raději poslali na biopsii. Ta bohužel potvrdila, že jde o zhoubný nádor prsu.

„Po porodu jsem měla pro jistotu přijít na biopsii. Když jsem si měsíc po narození syna šla pro výsledky, ani ve snu mne nenapadlo, že se bude jednat o zhoubný nádor,“ začíná své vyprávění paní Silvie, maminka téměř ročního Matyáše, která společně s manželem Miroslavem žije v Tišnově na Moravě. „Týden po výsledcích jsem absolvovala první chemoterapii. Musela jsem kvůli tomu přestat kojit, což pro mě byla jedna z nejtěžších věcí, ale bylo potřeba zahájit léčbu co nejdříve, protože nádor rychle rostl,“ dodává.

Nyní má paní Silvie za sebou čtyři měsíce chemoterapie. „Koncem ledna jsem byla na operaci, kdy mi odebrali kus prsu a nakonec i všechny uzliny v pravém podpaží. Od poloviny dubna podstupuji pět týdnů ozařování,“ vypráví s tím, že doufá, že tím to pomalu vše již skončí. „Přibližně dva měsíce po operaci už jsem byla schopná lehce hýbat rukou. Nesmím ji ale přetěžovat, jinak mě hodně bolí. Ruku musím už navždy šetřit, když jí budu přetěžovat, hrozí vznik lymfedému. Jsem pravák, tak je to trochu složitější. Bohužel tím, že museli vzít všechny uzliny, budu muset být hodně opatrná.“

Jak paní Silvie sama popisuje, má lepší a horší dny. V ty lepší je spokojená a šťastná máma. V těch horších bojuje sama se sebou. „V hlavě se mi promítne několik posledních měsíců a spousta otázek. Právě v tyhle dny si uvědomím, že mám kolem sebe lidi, kteří tu pro mě jsou. Mám rodinu, kamarády a také Dobré anděly. S Vámi všemi kolem sebe to všechno zvládnu. Ještě stále bojuji s neuropatií, mám skoro pořád necitelné prsty, zhoršil se mi zrak, občas mě hodně bolí klouby a mám hodně suchou kůži. Ale s pomocí vás všech to prostě zvládnu. Proto bych vám chtěla moc poděkovat, svému manželovi, rodině, i Dobrým andělům,“ dodává.

Nadace Dobrý anděl

Nadace Dobrý anděl pomáhá rodinám, kde se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním, či dítě s jinou vážnou nemocí. Její pomoc spočívá v pravidelných měsíčních příspěvcích. V současné době pomáhá více než 4 000 rodinám.

 Chcete-li pomoci i Vy, stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz, zvolit libovolnou výši finančního příspěvku a zadat trvalý příkaz. Prostřednictvím svého Andělského účtu pak můžete sledovat, které konkrétní rodině byl Váš příspěvek odevzdán. Nadace garantuje, že rodinám odevzdá veškeré dary do posledního haléře.

Další článek