Domovská stránka » Bojujeme proti rakovině » PETRA (39): 20 CHEMOTERAPIÍ A OPERACE PRSU. DOUFÁM, ŽE NEJHORŠÍ MÁM ZA SEBOU
ADVERTORIAL

Matka dvou synů se potýká s agresivním triple negativním nádorem, který často metastázuje. Věří však, že nejhorší fázi léčby rakoviny prsu má již za sebou.

„Bulku v prsu jsem nahmatala při koupání a během tří týdnů jsem podstoupila vyšetření. Sono a mamografie odhalily diagnózu,“ vzpomíná Petra na okamžik, kdy jí bylo diagnostikováno onkologické onemocnění. „Zpráva nás všechny šokovala. Mě, mého manžela i syny (9 a 11 let). Byl to obrovský šok a strach, který jsme postupně zpracovávali,“ dodává.

Začátek léčby byl náročný

Přestože se Petra snažila zůstat pozitivní, její tělo reagovalo na léčbu obtížně. „Po první chemoterapii mi bylo velmi špatně. Trpěla jsem bolestmi žaludku, pálením žáhy, byla jsem vyčerpaná a unavená. Bohužel jsem po chemoterapii dostala i zánět průdušek,“ popisuje začátek léčby a obtíže, kterým čelila. Nakonec podstoupila 20 sérií chemoterapie a pak následovala operace prsu. Ta proběhla naštěstí úspěšně a bez komplikací.

Podpora od Dobrých andělů mně i mé rodině hodně pomohla

Od počátku léčby Petru a její rodinu podporovali Dobří andělé, kteří prostřednictvím nadace Dobrý anděl poskytují finanční pomoc rodinám s dětmi, které se potýkají s onkologickým či jiným vážným onemocněním. „Po diagnóze mi lékaři doporučili zůstat doma vzhledem k tomu, že pracuji jako asistentka pedagoga. Finanční břemeno tak leželo na manželovi, což bylo těžké. Příspěvky od Dobrých andělů jsem využila nejen na vitamíny, léky a rehabilitace pro sebe, ale i na věci pro děti – na jejich pomůcky do školy a kroužky, na které by jinak už nezbylo. Díky Dobrým andělům se tak děti mohly zúčastnit školních akcí a nebyly vyloučeny z kolektivu. Všem moc děkuji za záchranu života, protože s klidnou myslí se s nemocí opravdu lépe bojuje,“ vzkazuje dárcům s tím, že se aktuálně již snaží vrátit ke své profesi. Je to však náročné, protože po léčbě stále bojuje s vysokou únavou a řadou zdravotních problémů.

Zdroj: Adobe Stock

Staňte se Dobrým andělem a pomáhejte

Pokud chcete také pomáhat rodinám v podobné tíživé situaci, můžete se stát Dobrým andělem. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz, zvolit výši příspěvku a začít pravidelně přispívat. Vaše příspěvky nadace předá rodinám do posledního haléře a díky Andělskému účtu můžete sledovat, komu konkrétně jste pomohli.

Další článek