Domovská stránka » Bojujeme proti rakovině » NADACE DOBRÝ ANDĚL POMOHLA UŽ VÍCE NEŽ OSMI TISÍCŮM RODIN
Bojujeme proti rakovině

NADACE DOBRÝ ANDĚL POMOHLA UŽ VÍCE NEŽ OSMI TISÍCŮM RODIN

Foto: Martin, Vendula a dcera Nellinka, která se potýká se vzácným Leighovým syndromem

Základním principem nadace Dobrý anděl je přímé propojení dárců s rodinami, které potřebují pomoc. Těmto rodinám Dobří andělé poskytují pravidelný měsíční příspěvek, jenž jim pomáhá uhradit například zvýšené náklady na léky, vyšetření, různé rehabilitace a terapie, ale také poskytuje jistotu, že rodiny budou mít na zaplacení složenek. Vážná nemoc je totiž zasáhne nejen zdravotně a psychicky, ale rovněž i finančně. Dobrý anděl veškeré příspěvky do posledního haléře odevzdává rodinám – provoz nadace financují příspěvky filantropů. Více upřesní v rozhovoru Šárka Procházková, ředitelka nadace Dobrý anděl

Paní ředitelko, komu přesně pomáhají Dobří andělé?

Naše nadace se zaměřuje na rodiny s dětmi, v nichž někdo (dítě, maminka, či tatínek) onemocněl rakovinou, případně na rodiny, kde dítě onemocnělo vážnou, ve většině případech nevyléčitelnou, nemocí. Jedná se například o nemoc motýlích křídel, různé metabolické poruchy, svalovou dystrofii, dětskou mozkovou obrnu, vzácné syndromy a mnoho dalších.

Kolik Dobrých andělů k dnešku evidujete a kolika rodinám tito Dobří andělé již pomohli?

V listopadu jsme oslavili již deváté andělské narozeniny a hrdě můžeme přiznat, že v tuto chvíli registrujeme přes 74 tisíc Dobrých andělů, kteří celkově pomohli již více než osmi tisícům rodin. Za toto naprosto úžasné číslo jsme nesmírně vděční! Dobrých andělů ale není nikdy dost, protože průměrně měsíčně přijmeme okolo stovky nových žádostí o pomoc.

Pokud by se někdo chtěl stát Dobrým andělem, jak to může udělat?

Stát se Dobrým andělem je velmi jednoduché. Stačí se zaregistrovat na našich webových stránkách www.dobryandel.cz, zvolit si libovolnou částku příspěvku – opravdu takovou, jakou v rámci rozpočtu uzná, že může věnovat – a začít přispívat. Registrací si dárce vytvoří takzvaný Andělský účet, do něhož pak může kdykoli nahlédnout a zjistit, které rodině konkrétně pomohl. Všem dárcům jsme opravdu nesmírně vděční nejen my, ale především rodiny, kterým pomáhají!

Šárka Procházková,
ředitelka nadace Dobrý anděl

Další článek