Domovská stránka » Bojujeme proti rakovině » RADIOFARMAKA Z ÚJV ŘEŽ POMÁHAJÍ
ADVERTORIAL

Radiofarmaka jsou moderní přípravky, pomocí kterých lze rychle a bezpečně diagnostikovat nádorové onemocnění a správně nasměřovat léčbu. Včasná diagnostika zvyšuje onkologickým pacientům šance na vyléčení.

Při vyšetření metodou pozitronové emisní tomografie (PET) je pacientovi injekčně aplikována nízká dávka radioaktivní látky, která na speciální PET/CT kameře zobrazí problematická místa. Lékař pak může rychleji stanovit diagnózu a přesněji zacílit léčbu.

Kde všude se radiofarmaka používají? Zjistěte ZDE

Metoda je pro pacienty šetrná a bezbolestná. Výroba radiofarmak je složitý a přísně kontrolovaný proces, který vyžaduje náročné technické vybavení a zkušený personál.

Největším českým výrobcem radiofarmak je společnost ÚJV Řež, která zásobuje většinu pracovišť nukleární medicíny. Společnost se zabývá i vlastním vývojem a certifikací přípravků, na náš trh nedávno uvedla například radiofarmakum pro diagnostiku nádorů mozku.

O tom, jak radiofarmaka pomáhají se můžete dočíst ZDE

Komu je PET/CT vyšetření určeno a kolik stojí?

Vyšetření je dostupné pro každého pacienta na základě zdravotní indikace, o které rozhoduje jeho lékař.  

Se žádankou se může pacient objednat do kteréhokoliv z patnácti zdravotnických zařízení v rámci České republiky, která tato vyšetření poskytují.

Jak vyšetření PET/CT probíhá? Klikněte ZDE

Pro pojištěnce zdravotních pojišťoven v ČR je vyšetření PET/CT bez poplatku, úhradu zdravotnickému zařízení provede pojišťovna v rámci veřejného zdravotního pojištění.

Výrobcem a dodavatelem radiofarmak pro vyšetření metodou PET do zdravotnických zařízení je ÚJV Řež.

Další článek