Domovská stránka » Chronická onemocnění » EVA SALVATORE BUREŠOVÁ: MÁ PRÁCE JE ZÁROVEŇ MÝM KONÍČKEM
Chronická onemocnění

EVA SALVATORE BUREŠOVÁ: MÁ PRÁCE JE ZÁROVEŇ MÝM KONÍČKEM

foto: Eva Salvatore Burešová archiv
Věnujete se herectví i zpěvu. Jak vypadá Váš běžný pracovní den v takovém kolotoči?

Brzké vstávání, kafe. V ateliéru odtočit deset obrazů a večer odehrát představení. Mívám takto nabité dny, ale není to zase tak běžné. Hodně věcí teď opouštím a taky si dovolím více volna, abych mohla co nejvíce být se synem.

Jak pečujete o své zdraví a duševní pohodu?

Naučila jsem se zpomalit. Snažím se co nejvíce jíst ovoce a zeleninu, dýchat, nestresovat se, spát. Říká se to lépe, než praktikuje, ale potřebu a důležitost těchto věcí cítím čím dál tím více.

Každý herec dává do herectví kus sebe sama. Je to pro Vás stresující?

Občas ano. Někdy hraji scény, které jsou trochu náročnější na psychiku. Citlivějším hercům se občas stane, že si tu roli s sebou ještě chvíli táhnou i mimo plac nebo jeviště.

Naučila jsem se zpomalit. Snažím se co nejvíce jíst ovoce a zeleninu, dýchat, nestresovat se, spát.

Umíte relaxovat? A jak si odpočinek dopřáváte?

Učím se to. Jsem vůči sobě velmi vyčítavá. Kdykoliv mohu odpočívat nebo relaxovat, tak si říkám, kolik věcí jsem mohla místo toho stihnout, ale opravdu se učím zvolnit. Vím, že to čím dál více potřebuji. Ráda si čtu nebo si udělám chvilku jen pro sebe v plné vaně a pak na sobě zkouším všechny možné kosmetické přípravky… Ale ten úplně největší odpočinek je pro mě společný čas se synem. Jeho úžasná fantazie mě velmi často pobaví a zaujme.

foto: Eva Salvatore Burešová archiv

Máte kromě herectví a zpěvu nějaké koníčky?

Nemám žádné hobby ani nějaký sport, kterému bych se věnovala. Mám velmi pestrou práci, která je zároveň mým koníčkem. Ale miluji jakoukoli chvíli strávenou se svou milovanou rodinou.

Jste tváří projektu Řemeslo je cool. Můžete nám o tomto projektu říct více?

Na tento projekt jsem opravdu pyšná. V projektu Řemeslo je cool se snažíme ukázat mladým lidem, kteří si třeba vybírají střední školu, že řemeslo opravdu potřebujeme – potkáváme se s ním denně a někteří lidé si ani neuvědomují, jak moc jsou pro nás všechny šikovné ručičky nepostradatelné. S kolegou Pedrem si v krátkých videích různá řemesla zkoušíme. Chceme tím lidem dokázat, že řemeslo je nejen velmi důležité, ale taky neskutečně cool.

Další článek