Domovská stránka » Civilizační onemocnění » MUŽI PROTI RAKOVINĚ
ADVERTORIAL

Nadační fond Muži proti rakovině bojuje již řadu let s typicky mužskými formami rakoviny (rakovina prostaty a varlat). Obě formy bohužel pokrývají kompletní věkové spektrum od velmi mladých mužů až po seniory.

Nadační fond Muži proti rakovině je zároveň dlouholetým partnerem Movember Foundation. A je rovněž organizátorem osvětové kampaně Movember v ČR, která mění pohled na mužské zdraví.

Vybrané finanční prostředky jsou určeny na nákup lékařských přístrojů, osvětové programy a studijní stáže. I díky nim se již podařilo vybavit řadu nemocnic nejmodernějšími přístroji, které slouží ke zlepšení diagnostiky nádorových onemocnění.

Další finanční prostředky byly vloženy například i do nového projektu VZP Časný záchyt karcinomu prostaty a mnoha desítek dalších osvětových programů.

Nadační fond Muži proti rakovině je zároveň partnerem České urologické společnosti, nejvyššího odborného orgánu v oblasti urologie v České republice, s níž na základě nejnovějších poznatků a výzkumů vytváří podklady pro osvětu a prevenci.

Další článek