Domovská stránka » Civilizační onemocnění » REVMA LIGA ČESKÁ REPUBLIKA A JEJÍ PLÁNY V ROCE 2022
ADVERTORIAL

Nezisková pacientská organizace Revma Liga Česká republika podává pomocnou ruku pacientům s revmatickými nemocemi již od roku 1991. Škála činností, kterým se přes 30 let věnuje, je velice široká a i na rok 2022 má řadu dalších ambiciózních plánů.

Revma Liga Česká republika bojuje za včasnou a efektivní léčbu pro pacienty s revmatickými nemocemi. Jsme tu proto, abychom podali pomocnou ruku všem, kteří to potřebují.

Zvyšujeme povědomí o revmatických chorobách, spolupracujeme s odborníky, vydáváme odborné publikace pro pacienty, organizujeme přednášky, rekondiční pobyty a tematické workshopy, poskytujeme poradenské služby, účastníme se zahraničních konferencí a v neposlední řadě spolupracujeme s orgány státní správy, kde zastupujeme pacienty.

Norské fondy a profesionalizace organizace

Koncem roku 2021 Revma Liga Česká republika zažádala o grant MZ (ZD-MGS3-019) v rámci programu Zdraví financovaného z fondů EHP 2014–2021 na projekt Stabilizace a profesionalizace spolku Revma Liga Česká republika.

Tento grant se podařilo získat v plné výši a hlavním cílem projektu je profesionalizace a stabilizace naší organizace. Bude to ještě dlouhá cesta, na kterou jsme se touto změnou vydali, ale všichni si myslíme, že Revma Liga ČR si zaslouží být plně profesionální organizací.

Naše členy i pacienty budeme pravidelně informovat, co je v rámci grantu nového a co jsme pro ně díky podpoře připravili. Všechny informace budou dostupné i na našich sociálních sítích a webové stránce spolku.

Návrat workshopů pro pacienty

Díky příznivější pandemické situaci se můžeme vrátit k pořádání pravidelných workshopů pro pacienty. Máme připraveny dva moduly a během letošního roku budeme pracovat na dvou nových workshopech. Jeden bude zaměřený na rodiny a blízké pacientů, druhý se bude věnovat komunikaci lékař a pacient – tentokrát z pohledu lékaře.

Všechny naše workshopy jsou pod vedením zkušené psycholožky a EQ koučky. Informace a termíny budou dostupné na našich sociálních sítích a webové stránce spolku. Zde budete mít také možnost se přihlásit. Naše workshopy jsou pro všechny zcela zdarma. 

Pokračování Akademie zdravotní gramotnosti

Loňský rok jsme začali vysílat pravidelné online webináře, kde jsme edukovali pacienty ohledně správné farmakoterapii. Pro letošní rok jsme se rozhodli v projektu pokračovat.

Jedná se o projekt pod záštitou České revmatologické společnosti ČLS JEP, který je zaměřen na edukaci pacientů v oblasti přidružených onemocnění „komorbidit“ v rámci všech revmatických nemocí.

Cílem projektu je pomoci pacientům se zorientovat v dané problematice a vysvětlit jim základní pojmy, a to pomocí online vysílání (webinářů) s odborníky. Považujeme za důležité rozvíjet tzv. zdravotní gramotnost obyvatel, díky které dokáží jednat ve prospěch vlastního zdraví.

Prvním tématem, které jsme vysílali v lednu letošního roku, byla plicní postižení u revmatických nemocí. Celý záznam je ke shlédnutí na našem YouTube kanále.

Akademie zdravotní gramotnosti nás bude provázet celým rokem 2022 a již nyní se na Vás budeme 23. 3. od 17:00 těšit na našem YouTube kanále při vysílání s tématem „Postižení srdce a cév u revmatických nemocí“.

Plánů a cílů máme mnoho a určitě i v roce 2022 platí naše heslo „Revma si nevybírá, ale spolu to zvládneme“.

Další článek