Skip to main content
Domovská stránka » Civilizační onemocnění » REVMA LIGA ČESKÁ REPUBLIKA
ADVERTORIAL

Jsme největší a nejaktivnější pacientskou organizací v České republice. Pomáháme pacientům s revmatickým onemocněním a jejich rodinám již od roku 1991 a naše motto zní: „Revma si nevybírá, ale spolu to zvládneme“.

Aktivně se zasazujeme za práva a lepší život revmatiků, organizujeme pacienty v klubech a skupinách po celé zemi a pravidelně pro ně pořádáme on-line webináře, workshopy nebo rekondiční pobyty. Pomáháme také dětským pacientům s diagnózou juvenilní idiopatické artritidy. Vytvořili jsme pro ně i speciální skupinu s názvem „Kloubíci“, v rámci níž si mohou rodiče vyměňovat své zkušenosti, zážitky a každý rok společně jezdit do lázní.

Revma si nevybírá, ale spolu to zvládneme.

Naše aktivity v roce 2022

V letošním roce jsme získali grant MZ (ZD-MGS3-019) v rámci Programu Zdraví financovaného z Fondů EHP 2014-2021 na projekt „Stabilizace a profesionalizaci spolku Revma Liga Česká republika“. Jeho hlavním cílem je pomoci vypracovat strategický plán organizace, školit pracovníky, zlepšovat kvalitu poskytovaných služeb a podporovat propagaci sdružení. Více informací o projektu najdete zde.

Pokračujeme také v projektu „Akademie zdravotní gramotnosti“, který se zaměřuje na komorbidity a potřebu uvědomit si, že kromě primárního onemocnění mohou být nemocí postiženy i další orgány. Po dočasné pauze jsme letos také obnovili workshopy pro pacienty, na kterých je učíme, jak přijmout své onemocnění a jak efektivně komunikovat se svým lékařem. Na podzim 2022 navíc připravujeme velkou akci u příležitosti Světového dne artritidy.

Slavíme 30 let existence

Mít „revma“ není žádný med, to moc dobře víme. Sami jsme pacienti s revmatickou nemocí, přátelé či příbuzní. Jsme tu proto, abychom podali pomocnou ruku všem, kteří to potřebují. Bojujeme za včasnou a efektivní léčbu pro pacienty s revmatickými nemocemi.


Více informací o nás a našich aktivitách mohou pacienti najít na webových stránkách, www.denartritidy.czwww.revmavyzva.cz a také na všech sociálních sítích. V případě zájmu je možné zažádat o členství v organizaci Revma Liga Česká republika zde.

Next article