Domovská stránka » Civilizační onemocnění » TARY: NEŽENU SE DO KAŽDÉ AKCE, NA KTEROU MĚ POZVOU
Civilizační onemocnění

TARY: NEŽENU SE DO KAŽDÉ AKCE, NA KTEROU MĚ POZVOU

FOTO: Taryho archiv

Jen málokterý český youtuber se dočkal takového zájmu fanoušků jako Taras Povoroznyk vystupující pod přezdívkou Tary. Tento úspěšný youtuber se kromě natáčení videí věnuje také parkouru a pravidelně pořádá Tary Camp. Jak vypadá jeho jídelníček a co mu pomáhá při psychické nepohodě? 

TARAS POVOROZNYK

Youtuber a organizátor Tary Campu

Jak v rodině přistupujete k prevenci různých onemocnění?

Snažíme se jíst vyváženou stravu. Fast food nebo nezdravá jídla nejíme příliš často, snažíme se je co nejvíce omezovat. Jíme spoustu zeleniny a ovoce, nejsme vegetariáni ani vegani, takže jíme i maso, které máme rádi. Kromě toho se věnujeme sportu, pravidelně cvičíme a snažíme se žít aktivním životem. 

Máme za to, že tělo ví nejlépe, co chce a když ho posloucháme, tak pro sebe děláme to nejlepší.

Řešíte skladbu jídelníčku Vaší rodiny?

Úplně extrémně to neřešíme. Většinou to je tak, že posloucháme naše tělo. Máme za to, že tělo ví nejlépe, co chce a když ho posloucháme, tak pro sebe děláme to nejlepší.

Nikdy jsme jídelníček příliš neřešili, ani v době, kdy jsem hodně sportoval, tehdy jsem v podstatě jedl to, co jím teď. Změnilo se jen to, že toho nejím tolik, jako když jsem aktivně každý den trénoval. 

Aktuálně je pro mě motivací i moje dcera, která bude v prosinci slavit tři roky, protože bych jí rád za pár let, až povyroste, ukázal salta. Chtěl bych ji taky co nejvíce namotivovat k tomu, aby měla k pohybu kladný vztah, samozřejmě za předpokladu, že jí samotnou bude pohyb bavit. 

Fyzické zdraví jde ruku v ruce s psychickou pohodou. Co Vám osobně pomáhá, když se cítíte mizerně?

Nejvíce mi pomáhá vyspat se z toho. Vždycky když mám špatnou náladu, vyspím se a do nového dne vstávám s čistou hlavou. Za mě spánek dokáže smazat to špatné z předchozího dne, probouzím se s novou náladou, takzvaně vyresetovanou.

Souhlasím s tím, že je psychická pohoda nesmírně důležitá pro fyzické zdraví. Když jsem psychicky vyrovnaný, tak se mi nemoci vyhýbají. 

FOTO: Taryho archiv

Věnujete se hlavně parkouru. Co Vás motivuje k náročným, občas i bolestivým tréninkům?

Trénink se pro mě stává bolestivým ve chvíli, když do něj jdu naplno nebo když ho přeženu. Strašně miluju pohyb, a když se hýbu a skáču přes překážky, tak se cítím velmi době.

A co mě motivuje? Od malička jsem byl fascinovaný herci ve filmech, kteří dělali parkour a byli moji inspirací.

Ovlivnilo nějak narození dcerky Vaše pracovní nasazení?

Určitě, zpomalil jsem. Pochopil jsem, že nevydělám všechny peníze světa, víc si užívám práci, dceru strašně baví natáčet videa, takže společně blbneme a hrajeme si. Taky ji moc baví dívat se na videa, kde vystupuji já nebo moje manželka Stáňa.

Když to tak řeknu, umíme spolu i pracovat a je skvělé, že nás tento koníček může i živit. Zároveň se teď neženu do každé akce, na kterou mě pozvou, ale dávám přednost své rodině, protože čas letí hrozně rychle. 

FOTO: Taryho archiv
FOTO: Taryho archiv
Další článek