Skip to main content
Domovská stránka » Civilizační onemocnění » ŽIVOT S CHRONICKOU RINOSINUSITIDOU: BIOLOGICKÁ LÉČBA JE ŘEŠENÍM
ADVERTORIAL

O svých letitých zdravotních problémech způsobených chronickou rinosinusitidou s polypy a následné léčbě nám vyprávěla paní Mirka Doleželová.

MIRKA DOLEŽELOVÁ

pacientka

Po řadě neúspěšných pokusů řešení jejího stavu ji až biologická léčba vrátila do normálního a plnohodnotného života.

Kdy se u Vás začala projevovat chronická rinosinusitida s polypy? 

Onemocnění se mi začalo projevovat přibližně před 6 lety. V té době jsem měla neustálé problémy s dýcháním a ucpaným nosem, ztrátou čichu a chuti. Po několika antibiotických léčbách mě nakonec poslali na kompletní vyšetření dutin a CT hlavy, kde mi bylo zjištěno, že mám polypy ve všech dutinách plus zánět, hnis a patogeny.

Konečně si mohu opět vychutnávat celkem normální život, a hlavně jídlo a vůně světa.

Jak vás toto onemocnění ovlivňovalo v běžném životě?

V běžném životě mě ovlivňovalo dost. Začalo to ucpaným nosem, ztrátou čichu a chuti, později špatným dýcháním. Vygradovalo to tak, že jsem se v noci při usínání začala dusit. Také mi bylo neustále zle, trápily mě bolesti žaludku a psychické problémy.

Můžete nám přiblížit, jak probíhala léčba?

Lékaři naplánovali okamžitou operaci. Byla jsem na kortikoidech, které jsem si stříkala do plic a nosu, občas Prednison, když se stav zhoršoval. Po operaci nastala do 3 měsíců recidiva. Před 2 lety se operace musela opakovat, v té době jsem už jsem těžko dýchala a do toho přišel covid a operace byla o několik měsíců odložena.

Po operaci mi má alergoložka nabídla, že se objevil nový lék ve formě biologické léčby, který by mi mohl na mé problémy pomoct. Neváhala jsem, protože jsem neustále hledala způsob, jak své zdravotní problémy řešit, od přírodních alternativních pokusů až po různé terapie, ale vždy jsem za vše ve výsledku jen zbytečně vyhodila peníze.

Jaký je váš současný stav?

Momentálně jsem úplně čistá. Jsem na biologické léčbě přibližně 1,5 roku. Lékař na ORL prohlásil, že mě ještě v tak perfektním stavu neviděl. Krev i zánět – vše v normě. Čich a chuť, které jsem neměla asi 5 let se vrátily dost brzy po aplikaci léčby. První 3 měsíce pro mě sice byly kruté, tělo s léčbou zřejmě bojovalo a já měla stavy podobné chřipce. Ale nelituji, i když se občas ještě objeví nějaké neduhy, konečně si mohu opět vychutnávat celkem normální život, a hlavně jídlo a vůně světa.

Next article