Domovská stránka » Imunologie » MAHULENA BOČANOVÁ: PRAVIDELNOST V ŽIVOTĚ MI VYHOVUJE
Imunologie

MAHULENA BOČANOVÁ: PRAVIDELNOST V ŽIVOTĚ MI VYHOVUJE

Foto: Lenka Hatašová

MAHULENA BOČANOVÁ

Divadelní a televizní herečka, dabérka a moderátorka
Hraje v Činoherním klubu nebo v divadelním souboru Háta

Kromě dabingu namluvila například i znělky pro Český rozhlas Radiožurnál, které se používaly ve vysílání v letech 2008–2017

Máte nějaké rituály, které dodržujete pravidelně?

Rituálů je můj život plný, protože mám 20letou autistickou dceru Márinku. Ale jsou to samozřejmě její rituály, ne moje. Pravidelnost v životě však vyhovuje i mně. Když mi covid-19 loni v březnu zastavil možnost pracovat, tak se to, že jsem mohla do našeho života vnést pravidelný řád a nemusely jsme se přizpůsobovat mojí divoké práci, kde se vše mění každou hodinu, ukázalo jako velká výhoda. Oběma nám to výrazně zlepšilo a usnadnilo život.

Co je pro Vás nejdůležitější v péči o vlastní zdraví?

Před mnoha lety jsem téměř zcela vyškrtla alkohol. Přestěhovaly jsme se s dcerou do domku za Prahu, denně do práce dojíždím, takže tímto se drinky v centru eliminovaly samy. Dceři v pubertě diagnostikovali epilepsii, takže je pro mě praktické mít stále čistou hlavu. Když jdu někam na večírek, tak si musím zařídit hlídání, což není levná záležitost – a večírky už mě taky dost let nebaví. To přijde prostě s věkem. Nejraději jsem zkrátka v klidu doma. Máme krásný domov a když párty, tak nejlépe u nás.

Foto: Lenka Hatašová

Jak posilujete imunitu v letním a zimním období?

Co začal covid-19, tak si s dcerou denně házíme do kvalitní minerálky šumivé vitamíny, skoro nic jiného už nepijeme. Slunce, ovoce a zelenina jsou u nás v létě samozřejmost.

Jak jste na tom s alergiemi, jste jedna z těch šťastnějších, nebo se Vás toto téma týká?

No ještě toho trochu! (smích) My máme s Márinkou v životě už naloženo dostatečně, alergie nás obě naštěstí úplně míjí.

Jak to všechno zvládáte s takovým nadhledem?

Před pěti lety jsem se poprvé setkala s přípravky s látkou CBD, byly mi doporučeny kamarádem, který trpěl úzkostmi. Původně jsem myslela, že budou pomáhat jen mně, nakonec masivně pomáhají i Márince. Byla jsem zoufalá, protože život dceři ještě k dalším handicapům naložil epilepsii. První roky, než jsem se sebrala a naučila se s tím žít, bych fakt nikomu nepřála. Jen strach a strach a strach. Už to obě zvládáme dobře a jsem přesvědčená, že CBD Nano nám v tom velice pomohlo. Už se bez něj nehnu nikam, říkám mu „epikiller“. Všem maminkám se stejnými problémy ho doporučuji a vzkazuji, ať se nebojí. Čím dřív začnete užívat, tím líp –
a nám obrovsky pomáhá.

Poslední, velmi aktuální otázka: co Vy a očkování?

Jsem plně naočkovaná a dceru dám očkovat po konzultaci s jejím neurologem pravděpodobně v lednu. Nevadí mi lidé, co se neočkují, ať si každý dělá co chce, ale za sebe jsem přesvěd- čená, že proočkovanost je jediná správná cesta. Čím více nás naočkovaných bude, tím více ochráníme i ty, kteří se očkovat nechtějí.

Další článek