Domovská stránka » Imunologie » PÉČE O ZDRAVÍ, POSÍLENÍ IMUNITY A PREVENCE V LÁZNÍCH
Imunologie

PÉČE O ZDRAVÍ, POSÍLENÍ IMUNITY A PREVENCE V LÁZNÍCH

Lázeňské pobyty mají v České republice mnohaletou tradici. Bez nadsázky by se dalo říci, že je Česko zemí léčivých minerálních vod. Komu pobyt v lázních prospěje? A co je to HEALTH BALANCE POINT®? 

Lázně jsou i pro mladé 

I když si lidé často pobyt v lázních pojí spíše se starší věkovou generací, která řeší léčbu nějakého onemocnění, rozhodně není pravda, že zdraví mladí lidé do lázní nepatří. I pro zdravého člověka může být pobyt velmi přínosný. Lidé si v lázních odpočinou od každodenního shonu, uvolní svaly a klouby a uleví také své psychice, která je pro celkové zdraví klíčová. 

Léčba i prevence v lázních

Z výše uvedeného vyplývá, že pobyt v lázních není vhodný jen jako způsob léčby nemocí, ale také jako účinná prevence a relaxace. Lázně nabízejí klasickou léčbu i různé relaxační a wellness pobyty. Tyto pobyty spočívají v tradičních léčebných metodách s využitím přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s klasickými medicínskými postupy, ke kterým patří například koupele nebo masáže. 

Co se týče léčebných pobytů, do lázní jezdí lidé zejména s nemocemi pohybového ústrojí, nemocemi ledvin a močových cest, metabolickými, onkologickými onemocněními, neurologickými a oběhovými nemocemi, civilizačními onemocněními, nemocemi trávicího ústrojí a kožními nemocemi jako je lupénka, ekzém a akné.

Pobyt v lázních je velmi účinný také v případě léčby horních a dolních cest dýchacích. Dlouholetou tradici v léčbě těchto onemocnění mají v Mariánských Lázních a lázních MIRAMARE Luhačovice, kde využívají přírodní minerální léčebné prameny ke koupelím a k inhalaci Vincentku, která je známá napříč republikou. 

Silná imunita je základem zdraví

Jak se nejlépe bránit nemocem a škodlivým vlivům prostředí? Základem je posilování vlastní obranyschopnosti organismu. Správně pečovat o své zdraví je důležité v průběhu celého života. V souvislosti s pandemií koronaviru se mluví o tom, že je velmi důležité posilovat imunitu. Některé lázeňské pobyty jsou právě na posílení imunity zaměřeny. Kromě toho, že jsou lázeňské pobyty osvědčenou cestou, jak posílit obranyschopnost organismu, jsou také ideálním místem na regeneraci po covidu. Lázeňská léčba je u těchto pobytů zaměřena na posílení imunity organismu, zlepšení fyzické a psychické kondice a regeneraci horních a dolních cest dýchacích.

Celostní přístup HEALTH BALANCE POINT®

Celostní přístup HEALTH BALANCE POINT® kombinuje využití přírodních léčivých zdrojů a medicínské péče pro dosažení nejlepšího efektu lázeňské léčby a celkové psychické a fyzické rovnováhy. HEALTH BALANCE POINT®  vytvořil na základě mnohaletých zkušeností český rodinný řetězec lázeňských hotelů a resortů ROYAL SPA působící ve 4 lázeňských destinacích – Mariánské Lázně, Luhačovice, Ostrožská Nová Ves a Velké Losiny.

Prevence je důležitá

Trápí vás nějaké zdravotní problémy nebo jen potřebujete načerpat energii? Pokud se rozhodnete pro pobyt v lázních, máte možnost zde absolvovat lékařskou konzultaci či vyšetření. Vhodná kombinace lázeňských procedur pod dohledem lázeňského lékaře, pravidelná a vyvážená strava a příjemné lázeňské prostředí dodají Vašemu organismu novou energii. V lázních pocítíte uzdravující sílu přírodních léčivých zdrojů na vlastní kůži prostřednictvím koupelí, zábalů, inhalací, pitné kúry a mnoha dalších procedur a uděláte ten správný krok k rovnováze Vašeho zdraví.


Foto: archív Royal Spa

Další článek