Domovská stránka » Děti » PŘÍRODA POMÁHÁ ŽIVOTU: DĚTSKÁ KOSMETIKA BEZ PARAFÍNU
Děti

PŘÍRODA POMÁHÁ ŽIVOTU: DĚTSKÁ KOSMETIKA BEZ PARAFÍNU

Kosmetická řada ProNURSE® BABY je určena primárně dětem ve věku 0–3 roky. Zahrnuje výrobky čisté přírodní kosmetiky pro děti bez jakýchkoliv chemických přísad a parafínu.

PROČ PRÁVĚ BEZ PARAFÍNU?

Na trhu existuje spousta firem, které prodávají kojeneckou kosmetiku a tzv. ošetřující krémy vyrobené na bázi parafínu (paraffinum liquidum – parafínový olej). Byly však zpracovány odborné studie a ty zcela jasně uvádí, co je parafín a jeho složky: jedná se o chemicky zpracovávaný ropný produkt, který škodí zdraví. Lidské tělo ho neumí odbourat přirozenou cestou a bylo prokázáno, že se usazuje v játrech a ledvinách a nakonec může vést i k rakovinnému bujení. Bohužel kvůli tlakům na zisky se o tom příliš nehovoří, nicméně mezi odbornou veřejností se parafín řeší neustále.

Dětská kosmetika by zkrátka neměla obsahovat žádný parafín.

Parafín je totální izolant, to znamená, že dítě sice ochrání před vlhkostí, ale to by měla primárně zajistit péče rodičů. Současně ale parafín nepropustí žádné léčivé látky do vnitřní struktury pokožky, takže ve výsledku vlastně vůbec nepomáhá. Až vám bude někdo tvrdit, že jeho kosmetika obsahuje pouze výtažky z léčivých rostlin, ale jako první má ve složení produktu uvedený parafín, tak takové složení účinkuje jen minimálně, nebo vůbec. To platí jak u kosmetiky pro děti, tak i pro dospělé.

VHODNÉ I PRO EKZÉMY A LUPÉNKU

Kosmetika ProNURSE® BABY neobsahuje žádné jedovaté nebo chemické složky či složité konzervanty jako jsou kromě parafínu i parabeny a další látky. Jde nám především o zdraví našich potomků. Celá řada byla vyvinuta pro ochranu pokožky těch nejmenších a současně tak, abyl pomáhala i při léčbě atopického ekzému, lupénky a dalších civilizačních onemocnění pokožky u novorozenců a malých dětí. Není výjimkou, že se dítě s atopickým ekzémem již narodí a léčba bývá většinou složitá. My jsme se k tomuto problému dokázali postavit už jen pouhým složením tělových krémů a mlék, nevyjímaje sprchový šampon a léčivou zinkovou mast. Zinková mast je velmi jemná a pokud ji použijete podle návodu a nanesete pouze tenkou vrstvu, naleznete v ní kvalitního pomocníka při opruzeninách a případných kožních defektech. Všechny produkty řady BABY se liší od kosmetiky pro dospělé pouze zjemněním přírodními oleji, aby při natírání jemné pokožky byl tento proces pro miminko příjemný a bezbolestný i při těžších případech ekzematických onemocnění a otevřených ran. Vyvinuli jsme i nové přírodní složení pro kosmetické ubrousky, které budou v krátké době uvedeny na trh.

ProNURSE® PRO VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE

Vyrábíme celkem tři druhy tělových mlék a ošetřujících krémů s obsahem vitaminu E. Tělové mléko a krém NEUTRAL jsou vhodné pro časté používání a neobsahují žádná aditiva. Tělové mléko a krém ALOE VERA obsahují výtažky z aloe vera pro důkladnou hydrataci pokožky. Posledními z našich produktů jsou tělové mléko a krém CANNABIS s obsahem konopného oleje. Konopí, silná a mocná léčivka, má na pokožku opravdu blahodárný vliv. V konopném oleji navíc nenajdete ani stopu psychoaktivních látek. Kombinace sprchového šamponu a konopného krému či mléka pomůže zmírnit ekzémy a další kožní nemoci u dospělých a plenkovou dermatitidu u dětí. Zároveň působí i preventivně a chrání před vznikem těchto obtíží.

Další článek