Domovská stránka » Moderní medicína » BABIČKY A DĚDOVÉ, SUPERHRDINOVÉ DNEŠKA!
Moderní medicína

BABIČKY A DĚDOVÉ, SUPERHRDINOVÉ DNEŠKA!

Ve spolupráci s:
Foto: Krása pomoci archiv
Ve spolupráci s:
Foto: Krása pomoci archiv

Potřebují nás. Více, než kdy dřív. Babičky a dědové – superhrdinové, kteří jsou už rok zavření v domovech. Superschopnosti jim zůstaly, nemají je však teď komu a kde ukazovat.

Fyzické zdraví jde ruku v ruce s psychickým. Ve chvíli, kdy se máte rozhodnout, které z nich zachovat a které obětovat, nemůžete se rozhodnout správně. Vláda se rozhodla zachovat to fyzické a superbabičky a superdědy uzavřela doma. Starším lidem ale často nestačí výhled “za dva roky bude líp”, žijí totiž okamžikem a jsou vděční za každý den, kdy zažili něco nového a viděli své blízké.

Proto se celý rok ještě intenzivněji snažíme (nejen) našim klientům ten “normální” den připomenout. Jako vždy s nimi zařizujeme úřední záležitosti, léky a lékaře, mnohem víc teď posíláme nebo nosíme balíčky s praktickými dárky i věcmi pro potěšení, v případě potřeby propojíme s psychologem nebo právníkem, a hlavně nabízíme naše přátelství a zájem – dvě věci, které jsou pro ně velmi důležité. Zvláště nyní.

Pro nás je každý z nich superhrdina. Jeden klient umí skvěle vyprávět, další klientka nádherně maluje, s jinými moc rádi probíráme témata od politiky po sport. Není to homogenní skupina lidí, za kterou bychom měli rozhodovat. Každý má svou superschopnost a jedinečnost.

Pojďme to teď vzít za ně. Ukažme našim hrdinům z dětství, že naší superschopností je pomoc druhým. A že nám na nich záleží.

Podívejte se na www.jsmehrdinove.cz.

Já výzvu přijímám!
Kateřina Toholová
Nadace Krása pomoci

Další článek