Domovská stránka » Moderní medicína » ČISTIČKA VZDUCHU DOKÁŽE UDRŽOVAT I SPRÁVNOU VLHKOST
Moderní medicína

ČISTIČKA VZDUCHU DOKÁŽE UDRŽOVAT I SPRÁVNOU VLHKOST

Vzduch je často potřeba nejen čistit, ale také kontrolovat jeho vlhkost. Na trhu existuje celá řada modelů a značek. Pomocníkem při pořizování čističky vzduchu mohou být pro vás recenze.

Dýchání kvalitního vzduchu je jedním z předpokladů spokojeného života. Zajistit bychom si ho měli především v domácnosti, kde trávíme s rodinou nejvíce času a kde také spíme. Vzduch je často potřeba čistit od nežádoucích nečistot nejrůznějšího druhu ale také vyvažovat vlhkost. V současné době je na trhu mnoho čističek vzduchu, zvlhčovačů i odvlhčovačů.

Nejlepší investicí je jejich kombinace a multifunkční využití podle aktuální potřeby. Na trhu je celá řada modelů a znače. Pomocníkem mohou být při pořizování čističky vzduchu recenze. Podrobně zkoumejte specifikace a parametry jednotlivých modelů. Jen tak vyberete vhodnou čističku vzduchu právě do vaši domácnosti.


Zbavte se přebytečné vlhkosti

Optimální vlhkost pro prostory, ve kterých žijeme, je hodnota okolo 50 %. Při 70 % vlhkosti už se ale naopak tvoří plísně, což také není zdraví prospěšné. To je problém mnoha domácností. Dokonale tepelně izolované domy a byty totiž dostatečně nevětrají a plísně nejsou žádným překvapením. V takovém prostředí je nezbytný vysoušeč vlhkosti. Ty snižují relativní vlhkost vzduchu, čímž zvýší schopnost vzduchu absorbovat vlhkost obsaženou v pevných materiálech. Předchází tak tvorbě a rozšiřování plísní nebo se zbavuje těch, se kterými dlouhodobě bojujete.

Komplexní řešení

Multifunkční řešení Ideálním řešením, jak zajistit ideální vzduch v domácnosti, je čistička vzduchu. Multifunkční modely totiž dokáží zajistit jak jeho čistění, tak jeho odvlhčování. Čištěním zbavíte vzduch:

  • bakterií a virů,
  • mikroskopických částic (prach, pyl atd.),
  • zápachu a kouře Naopak udržovat optimální vlhkost vám umožní odvlhčovač, který je součástí přístroje. V případě potřeby zachytává vzdušnou vlhkost a vodu obsaženou ve vzduchu místnosti zkapalňuje. V takové podobě ji následně uchová v nádobě.

Pokud žijete v malém bytě nebo často doma sušíte prádlo, může vás trápit vyšší vlhkost. Je dobré tvorbě plísní předcházet a zajistit si zdraví nezávadné prostředí, zejména pokud máte děti.


Přečtěte si také:CHŮZE, KAŽDODENNÍ SOUČÁST NAŠICH ŽIVOTŮ. CO SE ALE STANE, KDYŽ PŘIJDE NEMOC?

Další článek