Skip to main content
Domovská stránka » Moderní medicína » NÁSTUP TELEREHABILITACE A ONLINE FYZIOTERAPIE
Moderní medicína

NÁSTUP TELEREHABILITACE A ONLINE FYZIOTERAPIE

Ve spolupráci s:
Photo: Adobe Stock
Ve spolupráci s:
Photo: Adobe Stock

Výrazný pokrok technologií a dynamická situace posledních let uspíšila nástup telemedicíny i v oblasti rehabilitace a fyzioterapie. Za využití
videohovoru, smartphonu a různých senzorů tak lze velkou část rehabilitace zvládnout online. Možnostem telerehabilitace se již mnoho let věnují desítky klinických týmů po celém světě a množství studií potvrzuje, že je to efektivní metoda poskytování např. fyzioterapie a její přínosy mohou být minimálně srovnatelné s běžnou terapii. Jelikož je však osobní kontakt s fyzioterapeutem alespoň zpočátku nenahraditelný, vznikají kombinované programy – jako například ten na Rehabilitační klinice Malvazinky s názvem intenzivní hybridní rehabilitace. Na základě diagnózy a individuálních potřeb pacienta je vytvořen speciální léčebný plán sestávající z klasické ambulantní fyzioterapie doplněný o online fyzioterapeutické konzultace plnohodnotně vyplňující čas mezi návštěvami na klinice.

Máte bolesti, ale jste příliš zaneprázdněni na to, abyste chodili často k fyzioterapeutovi?

Tím dochází k efektivnímu využití obou přístupu a zintenzivnění kontaktu mezi fyzioterapeutem a pacientem. Pacienti navíc konzultaci a cvičení snadno začlení do svého dne, ať již jsou kdekoli. Terapeut při online konzultaci dohlíží, zda pacient doporučené cvičení provádí i po návratu domů správně, může upravit terapeutický plán a monitoruje pokroky. Takovýto ,,dohled“ v jejich vlastním prostředí pacientům dodá ve cvičení sebejistotu a přiměje je k vetší k pravidelnosti a důslednosti. Mezi nejčastější případy řešené hybridní rehabilitací patří např. pooperační rehabilitace po totální náhradě kyčelního nebo kolenního kloubu, po rekonstrukci předního zkříženího vazu nebo artroskopii kolene. Mezi zranění, se kterými se terapeuti při online fyzioterapii běžně setkávají, patří zlomeniny předloktí, nestability kotníku, zlomeniny hlavice nebo krčku stehenní kosti a mnoho dalších.

Není v blízkosti Vašeho bydliště dostupná kvalitní fyzioterapie?

REHABILITAČNÍ KLINIKA MALVAZINKY

Rehabilitační klinika Malvazinky je moderním zdravotnickým zařízením na Praze 5 poskytujícím zdravotní péči na nejvyšší úrovni. Klinika nabízí komplexní rehabilitační péči se zaměřením na intenzivní poúrazovou a pooperační rehabilitaci. Dále se zaměřuje na prevenci chronických, bolestivých a degenerativních onemocnění pohybového aparátu. Odbornou rehabilitační péči poskytuje i pacientům s interní a neurologickou diagnózou. Zároveň klinika poskytuje i specializované služby v oblasti sportovní medicíny o nabízí preventivní programy na zlepšování fyzické kondice. K tomu využívá úplné spektrum fyzikální terapie včetně vodoléčebných procedur a rehobilitačního bazénu.


V prostorách kliniky se nachází i oddělení jednodenní chirurgie provádějící širokou škálu ortopedických operací a ortopedická jednotka zaměřená na implantace totálních endoprotéz kyčelního a kolenního kloubu. Rehabilitační klinika Malvazinky je jedním z mála zdravotnických zařízení, která v rámci totálních endoprotéz poskytují komplexní péči zahrňující předoperační, operační, pooperační a lázeňsko-rehabilitační služby. Úroveň a prestiž kliniky stojí zejména na špičkových odbornících a individuálním a přátelském přístupu.

Next article