Domovská stránka » Moderní medicína » SVĚT POTŘEBUJE VĚDU A VĚDA POTŘEBUJE ŽENY
Moderní medicína

SVĚT POTŘEBUJE VĚDU A VĚDA POTŘEBUJE ŽENY

Ve spolupráci s For Women in Science
Ve spolupráci s For Women in Science

V české republice právě probíhá čtrnáctý ročník projektu L’ORÉAL-UNESCO Pro ženy ve vědě, Česká republika – talentový program. Tři nadané vědkyně získají finanční odměnu v celkové výši 600 000 Kč, kterou mohou použít na dosažení svých cílů v profesním nebo v soukromém životě.

Do loňského ročníku se zapojilo celkem 40 českých vědkyň. Do dubnového finále, kde byly projekty posuzovány odbornou porotou, složenou ze zástupců Akademie věd ČR, UNESCO a společnosti L’Oréal, jich postoupilo 13. Oproti předchozím ročníkům se soutěžilo pouze v jedné věkové kategorii: do 40 let. 

„Hlavním cílem tohoto jedinečného programu je podpořit mladé vědkyně již od začátku jejich kariéry. Právě v tomto období mohou mladé vědkyně odradit případné počáteční neúspěchy od dalšího úsilí v jejich odborné činnosti. České republice byl program poprvé představen v roce 2006 a od tohoto roku ocenil již 35 vědkyň, které si rozdělily 8 mil. korun českých. Společnost L’Oréal by tímto způsobem ráda motivovala další generace mladých dívek, které zatím třeba jen zvažují vědeckou kariéru a jejichž nadání naše země potřebuje“ uvedl generální ředitel L’Oréal Česká republika Tomáš Hruška.

Přihlášky projektů v letošním ročníku jsou již podané a slavnostní vyhlášení proběhne v červnu tohoto roku. Další ročník bude probíhat opět na adrese www.prozenyvevede.cz

Další článek