Domovská stránka » Moderní medicína » TELEMEDICÍNA V PRAXI
ADVERTORIAL

Co je telemedicína Istel? Jedná se o nejucelenější systém vzdáleného monitorování zdraví pacientů, moderní, komplexní telemedicínské řešení, které umožnuje lékaři vzdálenou kontrolu zdravotního stavu svého pacienta.

Systém ISTEL je určen pro pacienty, jejich ošetřovatele a ošetřujícího lékaře.

V systému ISTEL je zapojeno několik přístrojů, které lze použít jednotlivě nebo v kombinaci. Jedná se o glukometr, tlakoměr, teploměr a monitor EKG.

Pomocí funkce Bluetooth se výsledky měření automaticky posílají do aplikace Istel a po synchronizaci se uloží do systému Istel Care. Lékař tak má okamžitý přístup k výsledkům měření pacienta z různých přístrojů a dle potřeby může analyzovat jednotlivá měření nebo si může kumulativně vyjádřit výstupy měření do grafů nebo tabulek.

Umožňuje též vygenerovat přehledné zprávy, které je možné přidat ke zdravotní dokumentaci. V případě nutnosti se může lékař s pacientem spojit telefonicky nebo může využít videohovor.

Karta pacienta

K dispozici má pacient i lékař tzv. kartu pacienta, kde jsou zaznamenány výsledky glykémie, krevního tlaku, hmotnosti, tělesné teploty a výstupy z EKG monitoru pro účinnější sledování zdraví. Pro pacienta představuje ISTEL zlepšení kvality života díky lepší kontrole svého zdravotního stavu. 

Pro lékaře je ISTEL komfortní a jednoduché monitorování opakujících se stavů pacienta nebo možnost okamžité a efektivní pomoci při náhlých zdravotních výkyvech sledovaného pacienta.

Do systému ISTEL lze připojit i ošetřovatele, zdravotní sestřičku či rodinného příslušníka, pokud pacient není schopen vykonávat jednotlivá měření sám. ISTEL si klade jako prioritu rychlost, funkčnost, ale také bezpečnost sdílených dat pacienta s lékařem nebo ošetřovatelem.

Přístroje zapojené do systému ISTEL:

Přístroje lze od 15.4.2022 zakoupit v lékárně nebo je objednat přes lékárenské e-shopy nebo ZDE

Další článek