Domovská stránka » Moderní medicína » UDRŽITELNOST JDE RUKU V RUCE S INOVATIVNÍMI TECHNOLOGIEMI
Moderní medicína

UDRŽITELNOST JDE RUKU V RUCE S INOVATIVNÍMI TECHNOLOGIEMI

Lidé čím dál tím více tíhnou ke značkám, které jsou šetrné k naší planetě, usilují o čistější módní průmysl a používají inovativní výrobní procesy. Není proto divu, že je pro mnoho značek, které si uvědomují, jak důležité je chránit životní prostředí, udržitelnost tématem číslo jedna.

Jaké jsou trendy spojené s udržitelností?

CÍLE UDRŽITELNÉHO ROZVOJE

Již v roce 2015 byly na summitu OSN v New Yorku schváleny cíle udržitelného rozvoje. Tento plán obsahující 17 cílů reaguje na nejzásadnější světové problémy současnosti a nabízí cestu, jak je zmírnit nebo vyřešit. Mezi tyto cíle patří například zajištění udržitelné výroby a spotřeby a zajištění zdravého života a zvyšování jeho kvality pro všechny v jakémkoliv věku. Výzva cílila nejen na vlády jednotlivých zemí, ale také na podniky. Jedním z podniků působících v České republice, který se rozhodl na výzvu reagovat a jít cestou udržitelnosti, je například společnost Intersport. Filosofií společnosti Intersport je podpora zdravého životního stylu celé rodiny včetně dětí, udržitelné řešení v oblasti surovin, technologií a výrobních procesů a také zlepšování vlivu dodavatelského řetězce na životní prostředí.

TECHNOLOGICKÉ TRENDY SPOJENÉ S UDRŽITELNOSTÍ

Udržitelnost je nerozlučně spojená s inovativními technologickými postupy, které zmírňují dopady činnosti firem na životní prostředí. Mezi tyto technologie patří například recyklovaný PVC, materiál bez obsahu PFC, který je z 60 % složený z obnovitelných zdrojů, nebo třeba oblečení z kávy.

Co se týče recyklovaného PVC, jedná se o materiál vyrobený z PET láhví nebo jiných odpadních surovin. Proces výroby probíhá tak, že se výchozí surovina nejdříve promění v granulát a následně na přízi a tkáň do textilního materiálu. Tento proces využívá opětovné použití neobnovitelných produktů, snižuje spotřebu oleje i spotřebu odpadu na skládkách a snižuje toxické emise ze spaloven. A co si představit pod pojmem oblečení z kávy? Mletou kávu, jež je zpracovaná spolu s recyklovatelným polyesterem z plastových láhví. Výsledkem je udržitelná textilie, která absorbuje tělesné pachy. Tyto technologie a také technologii DryPlus Eco nebo Eco membrány při výrobě svých produktů využívá již zmíněná značka Intersport, jež je největším prodejcem sportovního oblečení a vybavení na světě.

Další článek