Domovská stránka » Onkologie » Z LAKTAČNÍ CYSTY SE VYKLUBAL ZHOUBNÝ NÁDOR PRSU
ADVERTORIAL

Paní Silvie si ve 38. týdnu těhotenství našla malou bulku v pravém prsu. Na sonografii si mysleli, že jde o laktační cystu, jejíž nález není v období těhotenství ničím neobvyklým. I přes to ji lékaři po porodu raději poslali na biopsii. Ta bohužel potvrdila, že jde o zhoubný nádor prsu.

„Po porodu jsem měla přijít na biopsii. Když jsem si měsíc po narození syna šla pro výsledky, ani ve snu mě nenapadlo, že se bude jednat o zhoubný nádor,“ začíná své vyprávění paní Silvie, maminka dnes ročního Matyáška. „Týden po výsledcích jsem absolvovala první chemoterapii. Musela jsem kvůli tomu přestat kojit, což pro mě byla jedna z nejtěžších věcí. Bylo ale potřeba zahájit léčbu co nejdříve, protože nádor rychle rostl,“ dodává.

Nyní má za sebou chemoterapii a operaci, kdy ji odebrali kus prsu a nakonec i všechny uzliny v pravém podpaží. Následně podstoupila 5 týdnů ozařování. „Přibližně dva měsíce po operaci už jsem byla schopná lehce hýbat rukou. Nesmím ji ale přetěžovat, jinak mě hodně bolí. Ruku musím už navždy šetřit. Když jí budu přetěžovat, hrozí vznik otoku. Jsem pravák, tak je to trochu složitější.“

Foto: Archiv Silvie
Foto: Archiv Silvie

Jak paní Silvie sama říká, má lepší a horší dny. V ty lepší je spokojená a šťastná máma, v těch horších bojuje sama se sebou. „V hlavě se mi promítne několik posledních měsíců a spousta otázek. Právě v tyhle dny si uvědomím, že mám kolem sebe úžasné lidi, kteří tu jsou pro mě. Věřím, že s vámi všemi kolem sebe to určitě nakonec zvládnu,“ dodává s upřímným poděkováním.

Mám skvělou rodinu, kamarády a v neposlední řadě také Dobré anděly z nadace Dobrý anděl, kteří nám vypomáhají finančně. Nemusím se tak ještě trápit zvýšenými výdaji na léčbu.

Nadace Dobrý anděl, která paní Silvii podporuje, pomáhá rodinám s dětmi, kde se rodič nebo dítě potýká s vážným onemocněním. Jestli znáte někoho ve svém okolí, kdo by takovou pomoc potřeboval, doporučte jim ji. Pokud byste se naopak chtěli stát Dobrými anděly i vy, je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat na tomto odkaze a začít přispívat částkou, kterou si sami zvolíte.

Nadace Dobrý anděl odevzdá veškeré vaše příspěvky do posledního haléře potřebným rodinám a vy každý měsíc na svém andělském účtu můžete sledovat, které konkrétní rodině jste pomohli.

Další článek