Domovská stránka » Průvodce rodičovstvím » NIKOL MORAVCOVÁ: VĚŘÍM, ŽE JE LEPŠÍ POSLOUCHAT SVÉ TĚLO A LÉKAŘE NEŽ BIOHACKING PODCASTY
Průvodce rodičovstvím

NIKOL MORAVCOVÁ: VĚŘÍM, ŽE JE LEPŠÍ POSLOUCHAT SVÉ TĚLO A LÉKAŘE NEŽ BIOHACKING PODCASTY

Foto: Alexandra Hrašková

Péče a výchova dítěte změní v životě rodiče mnohé. Moderátorka, influencerka a maminka čtyřleté dcery Violety Nikol Moravcová si s námi povídala o mateřství, ale také o tom, proč je po narození dítěte důležité pečovat o svůj partnerský vztah.

Nikol Moravcová

moderátorka, influencerka

Má dcera v podstatě přepsala můj životní scénář. Teď hraju kladnou superhrdinku, která má na všechno odpověď i řešení. Po mojí dřívější roli party rebelky se mi občas zasteskne, ale určitě bych neměnila. Být matkou není žádná profese ani povolání, je to životní poslání, se kterým se musíme popasovat, a i když je to občas pěkná makačka, tak dostáváme tu nejlepší odměnu v podobě bezmezné lásky. A to je na rodičovství to nejlepší. Milovat – bezpodmínečně.

Výchova je pro mě směs trpělivosti, lásky a nekonečného googlení. Většinu věcí ale řeším intuitivně. Snažím se naši dceru vést k hodnotám jako je odvaha, laskavost a samostatnost. Učím ji ale také základům slušného chování, toleranci a dobrým stravovacím návykům (jíst pořád dokola suché těstoviny není úplně nejlepší nápad).

Foto: Alexandra Hrašková

Zejména v zimních měsících se celá naše rodina snaží doplňovat vitamíny tím, že jednoduše odjedeme k moři. Konkrétně na Kanárské ostrovy, kde je spousta čerstvého ovoce a zeleniny a hlavně vitamín D ze sluníčka. V těhotenství jsem na doporučení brala kyselinu listovou s dalšími vitamíny a dcera byla nakonec tak veliká, že se správně neotočila, což způsobilo komplikace při porodu. Věřím, že je lepší poslouchat své tělo a lékaře než biohacking podcasty.

Obavy žen jsou na místě. Dítě vztah opravdu ovlivní. Někdy v dobrém a někdy je potřeba na vztahu zapracovat. Zejména pokud v tom ještě hrají roli hormony. Můj tip? Pokud není možnost hlídání od babičky, tak si klidně najměte chůvu. Rande v obýváku má svoje kouzlo, ale změna prostředí udělá divy. S manželem teď plánujeme první dovolenou v zahraničí bez dcery a i když nám bude strašně chybět, protože všude cestuje od narození s námi, tak víme, že pro naše partnerství je to velmi důležité. Někdy stačí i večeře a kino, prostě udělat si čas jeden na druhého. A také doporučuji nastavit pravidla v rovnoměrné péči o domácnost a spánek. Protože právě to se dřív nebo později může stát kamenem úrazu. U nás se o nějaký ten balanc snažíme skoro 5 let, je ale zásadní nevzdat to!

Další článek