Skip to main content
Domovská stránka » Průvodce rodičovstvím » RODIČE SE O NÁS MOHOU OPŘÍT. POMÁHÁME JIM PŘEKONAT NÁSTRAHY RODIČOVSTVÍ
ADVERTORIAL

Rodičovství je dar a jedno z nejkrásnějších období života. A děti nám přináší mnoho radosti, ale i starosti. Věnujete svým potomkům spoustu času, aby byli zdraví, šťastní a spokojení, a ono se to přesto ne vždy daří podle vašich představ. V takovém případě člověk ocení radu odborníka nebo pomoc zdravotní pojišťovny.

Ing. Veronika Mačáková

vedoucí marketingu ZP MV ČR

Ve zdravotní pojišťovně 211 již dlouhodobě podporujeme zdravý životní styl, správný vývoj dětí a aktivní způsob života, ať už pomocí preventivně-osvětových akcí, sportovních akcí, edukací či příspěvků z fondu prevence. Nově jsme se navíc zaměřili na průvodcovství rodičovstvím.

Pro rodiče jsme v tomto roce uspořádali již druhý ročník workshopů, kde měli možnost individuálních konzultací s různými odborníky na téma správného vývoje dítěte, například z oblasti dětské psychologie, fyzioterapie, podiatrie nebo logopedie. Osobní setkání s odborníkem totiž představuje nejefektivnější způsob, jak získat relevantní informace.

Jelikož si uvědomujeme složitou dostupnost některých odborností v oblasti péče o zdraví dětí, nabídli jsme touto cestou rodičům možnost alespoň krátké konzultace zdarma. „Co když ale rodiče potřebují poradit hned, připravit se předem na to, co je čeká, nebo se naopak k některému tématu vrátit znovu později? Z těchto a mnoha dalších důvodů jsme spustili zhruba před rokem webové stránky Zdravé rodičovství, které jsou nabité zajímavými informacemi a plnohodnotnými radami, jež ocení nejen nastávající rodiče,“ říká Veronika Mačáková, vedoucí oddělení marketingu Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR.

Zdroj: archiv ZP MV ČR

Na novou životní roli se klienti ZP MV ČR mohou připravit s pomocí online kurzů s profesionálními ukázkami první pomoci. Maminky mohou zhlédnout lekce cvičení po porodu, a dostat se tak rychleji zpátky do formy. V neposlední řadě zde najdete videa s obsáhlou tematikou zdravého vývoje dítěte. Samozřejmě nechybí ani videopodcasty s odborníky na aktuální témata, jako je péče o první zoubky, adaptace ve školce, první návštěvy pediatra, cvičení s miminkem apod. Pomůžeme i se specifickými dotazy v rámci online diskuze.

Nezapomínáme ani na finanční podporu rodičů a dětí. Maminka u nás může čerpat až 10 000 Kč ročně pro sebe i své miminko. Přispíváme na vyšetření v těhotenství, kojicí pomůcky, vitamíny, cvičení a mnoho dalšího. Pro miminko je pak možné využít příspěvku na pomůcky jako je monitor dechu, teploměr, odsávačka hlenů nebo i vaničkování a očkování.

Next article