Domovská stránka » Průvodce rodičovstvím » SLATINNÉ LÁZNĚ LÉČÍ DĚTI I DOSPĚLÉ
ADVERTORIAL

Více než stoletá lázeňská péče v Lázních Bělohrad je založena na blahodárných účincích slatiny na lidský organismus. Zaměřuje se na léčbu potíží pohybového aparátu, gynekologických, neurologických, onkologických a kožních onemocnění tuzemských i zahraničních klientů. Čím jsou Lázně Bělohrad výjimečné?

Slatinné Lázně Bělohrad zajišťují všem klientům vysoký standard poskytovaných služeb s důrazem na individuální potřeby každého z nich i vysoce profesionální přístup. Navíc se slatinné lázně nacházejí v příjemném prostředí obklopeném zelení s okolím plným mnohými turistickými a přírodními zajímavosti. I to jsou důvody, proč se mnozí klienti do Lázní Bělohrad stále vracejí.

Lázně se nezaměřují pouze na péči o dospělé klienty, ale již přes šedesát let léčí i děti. Od minulého roku se Dětské lázně, jejichž budova v roce 2021 prošla rozsáhlou rekonstrukcí, nově specializují na léčbu dětské obezity. Hlavním smyslem tohoto programu je upravit životní styl dětí, zahájit redukci nadváhy a ukázat jim cestu k udržení normální váhy i celkovému zlepšení jejich zdravotního stavu. Terapie dětské obezity a nadváhy je založená na vzájemné spolupráci lékaře, nutriční terapeutky, psychologa, fyzioterapeuta a zdravotních sester.

Zdroj: archiv Lázně Bělohrad

Díky kapacitě 49 lůžek se děti v lázních cítí dobře, protože jim je zajištěna rodinná atmosféra a individuální péče. Výhodou lázeňské léčby je změna prostředí, kde pozitivním působením odborného týmu dítě nenásilně poznává možnosti zdravého životního stylu. Lázně dětem nabízejí komplexní program v podobě správného stravovacího režimu, propracovaných pohybových aktivit a psychologické podpory. O dětské klienty je však postaráno nejen po léčebné stránce, ale také zde mají zajištěnou školní výuku a pestrý volnočasový program.

Zdroj: archiv Lázně Bělohrad

Vzhledem k tomu, že v Lázních Bělohrad chybělo zdravotnické zařízení následné lůžkové péče, které by se specializovalo na všechny stupně léčení neurorehabilitačních potíží, pohybového ústrojí a onemocnění způsobených poškozením mozku, lázeňská společnost se na léčbu těchto klientů začala v roce 2020 zaměřovat a otevřela v nově zrekonstruovaných prostorách Rehabilitační ústav Bělohrad. Kromě toho se v roce 2022 pustila do budování zcela nového pavilonu Centra komplexní rehabilitace, který je v provozu od ledna letošního roku, specializuje se na tento typ léčby a je vybaven nejmodernější technologií. Všechny lázeňské provozy se také mimo léčení rovněž zaměřují na prevenci, již považují za velmi důležitou.

V Lázních Bělohrad je navíc možné kromě lázeňských zařízení najít čtyřhvězdičkový Spa resort Tree od Life, který se v mnohém obdobným českým hotelům vymyká. Klient zde totiž může absolvovat nejen wellness pobyt, ale i rehabilitační nebo hubnoucí program. Ve Spa resort Tree od Life je navíc všem k dispozici lékař, zdravotní sestra, fyzioterapeuti i nutriční terapeutka. Díky tomuto nadstandardu je zde samoplátcům zajištěna nejkvalitnější možná péče. Prvotřídní Lázně Bělohrad jsou proslulou a vyhledávanou značkou a mají v České republice pověst jednoho z nejlepších zařízení svého druhu.

Další článek