Domovská stránka » Tabu » ENZYMY VÁS PODPOŘÍ V KAŽDÉM VĚKU
ADVERTORIAL

To, že jsou pro naše tělo nezbytné minerály či vitamíny, je všeobecně známý fakt. Neměli bychom ale zapomínat ani na enzymy, které řídí většinu biochemických procesů v těle, a jsou tak pro lidský organismus nepostradatelné.


Zmíněné minerály a vitamíny by bez enzymů nemohly vykonávat svou funkci. Enzymů existuje velké množství, k tomu, aby tělo dokázalo bojovat se zánětem, jsou klíčové takzvané proteolytické enzymy.

Enzymy zajišťují rovnováhu imunitního systému

Věda o enzymech, která se nazývá enzymologie, se rozvíjí již od 19. století. Za poslední desetiletí udělala velký krok vpřed a o enzymy, označované také jako biokatalyzátory, je zvýšený zájem i v medicíně. Řada vědeckých studií totiž potvrdila, že mají příznivý vliv na podporu imunity, prevenci a optimalizaci otoků a krevních výronů a tím pádem se zmírňuje bolest. V neposlední řadě mají zásadní vliv i na optimalizaci průběhu zánětů.

Proč záněty vznikají?

Nejdříve si pojďme přiblížit, co to vlastně zánět je a jak vzniká. Zánětem se rozumí reakce živého organismu na poškození tkáně. Jedná se o zcela normální ochrannou reakci na poranění. K zánětu dochází ve chvíli, kdy se imunitní systém snažní chránit orgány před infekcí nebo poškozením. Zánět tedy provází každý úraz či poranění a postižené místo chrání, dokud se nezahojí, pak obvykle ustoupí.

Může se ale také stát, že se akutní potíže zcela nevyléčí a v těle dále probíhají zánětlivé reakce a zánět se dostane do chronické fáze. Chronické záněty, například v podobě opakovaných zánětů dýchacích cest, zánětů kloubů nebo zánětů močových cest, jsou spojené s řadou komplikací a organismus dlouhodobě zatěžují.

Seznam lékáren, kde lze zakoupit Wobecare® Enzym ZDE

Jak enzymy optimalizují zánět?

Průběh zánětů optimalizuje takzvaná systémová enzymoterapie, jež spočívá v podávání enzymů. Jinými slovy se enzymy starají o to, aby zánět probíhal pro organismus co nejpříznivěji. Pokud tedy máte oslabenou imunitu nebo se potýkáte se silným zánětem, obranný systém těla je možné podpořit podáváním enzymů zvenčí prostřednictvím enzymových doplňků stravy.

Vysoce aktivní enzymatické složení přináší například doplněk stravy Wobecare Enzym, který je založený na složkách přírodního původu v podobě proteolytického enzymu rostlinného původu bromelain, proteolytického enzymu živočišného původu trypsin a aktivní látky rutin.


O doplňku stravy Wobecare Enzym

  • Využívá technologii Enzyme-Shield, díky které je zaručená ochrana enzymů před působením žaludečních šťáv a prodloužené uvolňování v tenkém střevě.
  • Kvalita tohoto doplňku stravy je ověřena stovkami kontrol kvality.
  • Složení Wobecare Enzym je pro naše tělo přirozené a produkt je možné užívat i dlouhodobě.
  • Vyznačuje se pohodlným dávkováním, stačí pouze tři tobolky denně.
Další článek