Domovská stránka » Tabu » JAK ZMÍRNIT NEPŘÍJEMNÉ SYMPTOMY MENOPAUZY A ANDROPAUZY?
ADVERTORIAL

Zatímco s pojmem menopauza se setkal takřka každý z nás, pojem andropauza už tak často skloňovaný není. Menopauzu i andropauzu provázejí různé tělesné a psychické změny. Jak se nepříjemným příznakům bránit?


Za menopauzu se považuje období, během kterého dochází k utlumení funkce pohlavních orgánů a obvykle se týká žen mezi čtyřiceti a šedesáti lety. A andropauza? Jedná se o mužskou obdobu menopauzy spojenou s poklesem testosteronu v těle.

Jaké příznaky jsou spojené s menopauzou a andropauzou?

Nastupující menopauza se zpravidla projevuje změnami v menstruačním cyklu, ať už se jedná o nepravidelnost nebo silnější či slabší krvácení nebo déle či kratší dobu trvající menstruaci. Mezi nejčastější příznaky menopauzy pak patří únava, problémy se spánkem, podrážděnost a nervozita nebo snížená chuť na sex.

U mužů se může andropauza projevovat podobnými příznaky jako menopauza u žen. Nejčastěji se jedná o podrážděnost, poruchy spánku, vyčerpanost a také ztrátu libida a problémy v sexuálním životě.

V případě, že se u žen dostaví menopauza, měly by dle odborníků vyhledat své gynekology, kteří jim přiblíží možnosti řešení potíží spojených s menopauzou. Podobně je tomu i u mužů. V případě, že se potýkají s nízkou sexuální apetencí, měli by vyhledat androloga, urologa nebo sexuologa, i u mužů totiž existují terapeutické možnosti ke zvýšení nízké hladiny testosteronu.

Léčba příznaků menopauzy a andropauzy

Možnosti léčby menopauzy i andropauzy se odvíjejí od toho, jaké jsou příznaky a jak jsou závažné. V řadě případů není vůbec nutné užívat léky na předpis, často pomůže změna životního stylu spojená se zdravým stravováním i dostatkem pohybu a také užívání volně dostupných doplňků stravy.

Příznaky menopauzy u žen snižuje například přírodní doplněk stravy s obsahem extraktů bylin a vitamínů FEMINUS. Tento doplněk stravy je spojený s lepším spánkem, větším množstvím energie, větší chutí na sex i zmírněním návalů a pocení a přispívá k optimální hladině hormonů v těle.

Pro muže, kteří se potýkají s příznaky andropauzy, je určený doplněk stravy PRIMULUS, který působí obdobě jako doplněk stravy FEMINUS. Přináší způsob, jak udržet normální hladinu testosteronu a zvýšit energii i chuť na sex.


VĚDĚLI JSTE, ŽE?

  • PRIMULUS je nejprodávanějším doplňkem stravy pro muže s obsahem extraktů bylin a vitamínů.
  • PRIMULUS přináší všechny důležité vitamíny a minerály pro muže v jedné krabičce.
  • FEMINUS je jedním z nejsilnějších dostupných doplňků výživy na českém trhu a neobsahuje hormony.
  • Doplněk stravy FEMINUS mimo jiné přispívá ke zmírnění problémů s pokožkou a krásnější pleti, vlasům i nehtům. 97 % zákazníků uvedlo, že jsou s doplňky stravy PRIMULUS a FEMINUS spokojeni.
Další článek