Domovská stránka » Tabu » MOČ OPOUŠTÍ MOJE TĚLO KDYKOLIV SE JÍ ZACHCE. CO MÁM DĚLAT?
ADVERTORIAL

Moč opouští moje tělo kdykoliv se jí zachce. ,,Tohle by Vás nenapadlo“.

Připadáte si jako ve zlém snu. Z ničeho nic cítíte, že proud moči opouští vaše tělo a vy nemáte žádnou schopnost udělat tomu přítrž? Bohužel i vás postihla inkontinence. Měli byste vědět, že se jedná o nežádoucí únik moči a postihuje velkou část populace. Jen o něm málokdo mluví. Ono se těžko hovoří o takovém problému, zvláště týká-li se přímo vás. Většina z nás má v hlavě představu, že inkontinence rovná se starý nemocný člověk. Ono to tak ale není. S inkontinencí se bohužel setkávají i mladší ročníky. Věděli jste, že se objevuje i u mladých maminek po porodu? Na to vás v těhotenství nikdo nepřipraví.

Inkontinenční vložka

Hlavně se z toho nezbláznit

Dejte si chvilku na prvotní oklepání, ale místo skládání hlavy do dlaní se postavte problému čelem. Možná vás budou zajímat dvě dobré zprávy. Ta první je taková, že inkontinenci lze často úplně vyléčit. Čím dříve začnete problém řešit, tím je prognóza dobrého výsledku jistější. Nezbyde vám nic jiného než zajít za lékařem. Naskočila vám z toho husí kůže? Popřemýšlejte, komu svůj zdravotní problém svěříte. Zajít můžete za svým praktikem nebo přímo urologem. Ženy se mohou poradit s gynekologem. Vyšetření inkontinence se nemusíte bát. Lékař se vás zeptá na okolnosti úniku moči a udělá test moči, aby odhalil případné infekce moči a zánět močového měchýře. Probere s vámi, které léky užíváte, případně vás nechá několik dnů vyplňovat tzv. mikční deník. Teprve na základě provedené anamnézy spolu zahájíte léčbu inkontinence.

Inkontinenční kalhotky

Teď je to mnohem snazší než tenkrát

Druhou dobrou zprávou je to, že dnes je v nabídce obrovské množství kvalitních inkontinenčních pomůcek. Z nich si vybere opravdu každý. Je zbytečné se obávat trapasu úniku moči na veřejnosti a vyhýbat se kontaktu se svým okolím. Udržte si v životě standardní komfort, na který máte právo. O tom, že nosíte inkontinenční vložky nebo plenkové kalhotky, se nikdo nemusí dozvědět. Inkontinenční pomůcky jsou tak tenké a anatomicky tvarované, že poskytují maximální diskrétnost. Při tom ale zachycují velké množství moči a její nepříjemný zápach. 

Nejste v tom sami

Podařilo se nám trochu vás uklidnit? Jestli se vám v hlavě rojí další a další dotazy, nechte si na ně odpovědět odborníky. Uvidíte, že s inkontinencí mají spoustu zkušeností. Nezbývá než popřát vám hodně zdraví.

Další článek