Domovská stránka » Tabu » MUŽI POZOR: ŘEŠIT SE DÁ NEPLODNOST I PROBLÉMY V POSTELI
ADVERTORIAL

Co trápí české muže? V posledních letech stoupá neplodnost a zvyšuje se také počet mužů, kteří v důsledku nemoci či úrazu trpí erektilní dysfunkcí. V obou těchto oblastech jde naštěstí medicína rychle dopředu, takže nemusíte zoufat, řešení se najde pro každého.

MUDr. LUKÁŠ BITTNER, FEBU, FECSM

Urolog a sexuolog
Andrologická klinika

Neplodnost v ČR

S neplodností v Česku bojuje každý pátý pár. Za neschopnost počít potomka mohou muži ve stejném procentu případů jako ženy. Častou příčinou jejich neplodnosti je tzv. varikokéla (rozšíření žil varlete), která způsobuje bolesti, neplodnost a pokles hladiny mužských hormonů. Je nutné ji operativně odstranit. Dosud se prováděla laparoskopicky, nyní se využívá především speciální operační mikroskop.

Bezpečné řešení

„Maximálně bezpečným a spolehlivým zákrokem je mikrochirurgická operace varikokély vyžadující operační mikroskop. Tento mikroskop máme na klinice ISCARE, na které je možné zákrok podstoupit,“ řekl MUDr. Lukáš Bittner, vedoucí lékař z Centra andrologie ISCARE.

Mikrochirurgické provedení minimalizuje šanci na poškození přívodních cév varlete a nervů, což významně snižuje množství pooperační komplikací. Výkon probíhá v celkové anestezii. Operační čas u jednostranné varikokély je zhruba 90 minut. Při operaci jsou pod mikroskopem podvázány a přerušeny rozšířené žíly, už 5 hodin po zákroku je pacient schopen s doprovodem opustit kliniku. Zlepšení parametrů spermiogramu po operaci varikokély nastává u 80 % pacientů.

Jak na erektilní dysfunkci?

Erektilní dysfunkce (ED) přímo neohrožuje pacienta na zdraví, může však výrazně zhoršit kvalitu jeho osobního života a může být i varovným signálem na skrytě probíhající závažné onemocnění. Nejčastější příčinou ED bývá cévní porucha, obvykle z důvodu dlouhodobě působícího vysokého krevního tlaku, cukrovky nebo vysoké hladiny krevních tuků. Častou příčinou bývá také léčba rakoviny prostaty a úrazy. Léčba pomocí penilního implantátu je určena všem pacientům, kteří trpí poruchou erekce, na které konvenční terapie pomocí tablet nebo injekcí do topořivých těles nezabírá.

Všechny prováděné chirurgické výkony najdete ZDE

Centrum ISCARE

Penilní implantáty jsou v zahraničí dnes již běžnou součástí léčby, ročně se takových operací provede ve světě kolem dvou tisíc. V Centru andrologie ISCARE proběhlo úspěšně již několik desítek takových operací. V průměru se zde dělá dvakrát měsíčně.

Regenerace po zákroku

U pacientů, kteří zákrok doposud podstoupili, došlo ke zlepšení sexuálního, ale i celkově osobního života. Ačkoliv se jedná o poměrně složitý zákrok, je regenerace a schopnost běžného provozu člověka vcelku rychlá. „Všichni pacienti 2 týdny po operaci mají jen minimální omezení, po šesti týdnech jsou schopni plného nasazení včetně sportu a sexu.

Ovládání implantátu

Ovládání implantátu je pro klienty velmi snadné, jsou schopni implantát používat po jedné schůzce s nácvikem,“ uvádí MUDr. Lukáš Bittner. Zákrok s nafukovacím implantátem vyjde zhruba na 275 000 Kč, což je o třetinu méně než v zemích západní Evropy.

Nafukovací implantáty jsou jednoduše ovladatelné malou pumpičkou umístěnou v šourku – muž pouhými několika zmáčknutími naplní cylindry implantátu tekutinou, která je v rezervoáru umístěném v oblasti malé pánve, a tím dojde k erekci. Po pohlavním styku se implantát vyprázdní uvolněním ventilu pumpičky. Při použití nafukovacího implantátu dosahuje penis velmi dobré tvrdosti v erekci a přirozeného vzhledu v ochablém stavu. Rozdíl od „zdravého“ penisu není schopna poznat ani většina partnerek.

Další článek