Skip to main content
Domovská stránka » Věnováno ženám » TÉMA INTIMNÍ HYGIENY NEMUSÍ BÝT TABU
Tabu

TÉMA INTIMNÍ HYGIENY NEMUSÍ BÝT TABU

Zatímco o tom, jak pečovat o své vlasy nebo pokožku těla, najdete tisíce článků, o intimní hygieně se příliš nemluví. Mnozí ji totiž stále vnímají jako něco, co by se ve společnosti řešit nemělo. Odborníci se však shodují na tom, že je i o těchto tabuizovaných tématech podstatné otevřeně mluvit, a ukázat tak dalším generacím žen, že intimní hygiena a intimní problémy jsou zcela běžnou součástí života.

Bourání mýtů spojených s intimní hygienou

Mezi lidmi stále koluje spousta mýtů spojených s intimní hygienou. Řada z nich totiž stále neví, jaké jsou základní postupy pro správnou hygienu, co dělat ve chvíli, kdy pocítí nepříjemné pálení v intimních partiích, co je to vaginitida, jaké jsou příčiny vaginální suchosti nebo třeba čemu se vyhnout pro naši intimní pohodu. Odpovědi na tyto otázky by přitom měla znát každá dívka.

Voda ke správné intimní hygieně nestačí

Jedním z častých mýtů také je, že ke správné intimní hygieně stačí pouze čistá voda. Není to však pravda, protože voda neodmašťuje ani nedesinfikuje. Při mytí také nestačí používat obyčejný mycí prostředek, který může být pro intimní partie agresivní, ale je nezbytné sáhnout po speciálním přípravku určeném pro intimní hygienu. Ten je gynekologicky testovaný pro mytí nejcitlivějších intimních oblastí a pomáhá udržovat přirozené pH intimních partií.  

#MeziNamiDevcaty: Kampaň značky Chilly

O tom, že by se dívky a ženy neměly stydět mluvit o ženskosti, intimitě, prevenci, antikoncepci a dalších tématech, je přesvědčená i značka Chilly, která klade důraz na edukaci a boření mýtů o intimní hygieně. Věří, že k tomu, aby ženy začaly o těchto věcech beze strachu a studu mluvit, je zapotřebí pocit sounáležitosti, porozumění a vzájemného sdílení problémů, které jsou zcela normální a řeší je každá žena. Kvůli tomu má kampaň také hashtag #MeziNamiDevcaty. S touto kampaní souvisí i limitovaná edice intimních gelů Chilly intima a letní soutěž ve spolupráci s Rowentou o skvělé ceny.

Next article