Domovská stránka » Zdraví rodiny » DOPŘEJTE SVÉ PLETI “LÁZNĚ” DÍKY KOSMETICE S TERMÁLNÍ VODOU A SÍROU
ADVERTORIAL

Kůže plní funkci obranné linie našeho těla a chrání jej před infekcemi a bakteriemi. V některých případech však dokáže pořádně potrápit. Jak správně pečovat nejen o problematickou pokožku s akné, ekzémem, lupénkou a dalšími kožními problémy? Odpověď přináší česká dermokosmetika THERMELOVE® na bázi přírodních léčivých pramenů s obsahem síry.


Jak síra prospívá pokožce?

Možná máte doposud síru spojenou pouze s nepříjemným zápachem, hodinami chemie a periodickou soustavou prvků. Pokud se však potýkáte s kožními problémy, je dobré se na síru podívat i z jiného úhlu.

Síra, která patří k nejběžnějším prvkům lidského těla, se totiž díky svým antimikrobiálním vlastnostem už po staletí používá k léčbě celé řady kožních onemocnění. „Síra napomáhá syntéze kolagenu a tím správné tvorbě buněk a tkání důležitých pro regeneraci a má také keratolytický efekt. Snižuje množství šupin na povrchu kůže, odstraňuje zrohovatělé odumřelé kožní buňky a má výrazně pozitivní vliv na kvalitu pojivové tkáně a chrupavky,“ hodnotí význam síry pro zdraví pokožky dermatoložka MUDr. Kateřina Macháčková.

Účinky síry na problematickou pleť potvrzují i vědecké studie

Výzkum, který byl zveřejněný v roce 2017 v Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, prokázal, že síra má schopnost zabíjet bakterie a vytahovat maz, díky čemuž čistí póry a zmenšuje je.

Podle Americké akademie dermatologie síra také pomáhá zmírňovat příznaky kožních onemocnění tím, že snižuje zánět. Blahodárné protizánětlivé, dezinfekční a protisvědivé účinky síry a sirných termálních pramenů využívá česká dermokosmetická značka THERMELOVE®, jejíž přípravky obsahují sirnou termální vodu z lázní Velké Losiny.

Léčivé účinky termálních pramenů z lázní Velké Losiny jsou známé již po staletí

Termální minerální prameny z lázní Velké Losiny, které kromě síry obsahují i další důležité minerální a stopové prvky, jsou spojeny se širokým spektrem příznivých účinků na lidský organismus a mimo jiné napomáhají ke zlepšení stavu u kožních onemocnění.

Díky dermokosmetice THERMELOVE®, která byla vyvinutá na základě mnohaletých zkušeností v lázeňství a ve spolupráci s dermatology, si můžete dopřát prokazatelné blahodárné účinky termální vody z lázní Velké Losiny i u sebe doma. Značka nabízí přípravky vhodné k péči o problematickou i normální pleť, pokožku celého těla a také vlasovou kosmetiku.


O dermokosmetice THERMELOVE®

  • Základem dermokosmetiky je sirná termální voda z léčivého pramene lázní Velké Losiny s vysokým obsahem síry přes 3 mg/l.
  • Dermatologicky testované produkty napomáhají v péči o problematickou pokožku se sklonem k lupénce, ekzému, akné či jiným kožním problémům.
  • V nabídce najdete šampony, krémy a gely, tělová mléka, termální vodu, sirné mýdlo i koupelové soli.

SEBEPŘIJETÍ JE PRVNÍ KROK K ZVLÁDNUTÍ ATOPICKÉHO EKZÉMU

Další článek