Skip to main content
Domovská stránka » Zdraví rodiny » JAK NA LÉČBU ZÁNĚTU SPOJIVEK?
ADVERTORIAL

Zánět spojivek, tedy konjunktivitida, je poměrně častým zánětlivým onemocněním. Ti, kteří se už někdy s tímto onemocněním potýkali, dobře ví, jak dokáže potrápit.


Nejčastěji se projevuje zarudnutím oka a hnisavou nebo vodnatou sekrecí z očí. Jeho původcem zpravidla bývá virová či bakteriální infekce. Příznaky spojené se zánětem oka účinně léčí oční roztok pro dospělé a děti DESODROP.

Co jsou spojivky?

Spojivky jsou tenká průhledná blanka pokrývající celý povrch oka a také vnitřní stranu horního i spodního víčka. Spojivka je bohatě protkaná cévami a ve chvíli, kdy se zanítí, dojde k jejímu překrvení, začne natékat a na očích jsou patrné žilky a zarudnutí. Zánět spojivek patří k vysoce infekčním onemocněním a člověk je infekční po celou dobu jeho trvání. Při správné léčbě obvykle odezní do dvou týdnů. U malých dětí se většinou jedná o infekční nebo alergický zánět, jehož příčinou bývá blokáda slzného kanálku.

DESODROP: První pomoc při zánětu spojivek

Léčba zánětu spojivek se podobně jako v případě jiných onemocnění odvíjí od toho, jaká je příčina onemocnění a jak je zánět závažný. Běžně se k léčbě zánětu spojivek používají oční přípravky, jež mohou mít formu kapek, mastí nebo gelu. Vzhledem k tomu, že zánět spojivek patří k nejčastějším postižením oka, je dobré mít vždy v domácí lékárničce vhodný přípravek.

Okamžitou úlevu přináší například oční roztok DESODROP, který je díky výborné snášenlivosti vhodný i pro miminka, a to již od prvního dne. Tento ochranný, lubrikační, zvlhčující a zklidňující oční roztok léčí zánět infekčního i neinfekčního původu, intenzivně zvlhčuje, podporuje hojivé procesy v oku a neobsahuje konzervační látky.


O očním roztoku DESODROP:

  • Jedná se o volně prodejný přípravek pro péči o povrch očí.
  • Je vhodný i k ochraně před a po operaci očí a podpoře regeneračních procesů očí.
  • Je vytvořený na bázi Lipozoneye®.
Next article