Domovská stránka » Zdraví rodiny » MYSLELA SI, ŽE SI NAMOHLA RUKU. Z BOLESTI SE VYKLUBALA RAKOVINA PRSU
Zdraví rodiny

MYSLELA SI, ŽE SI NAMOHLA RUKU. Z BOLESTI SE VYKLUBALA RAKOVINA PRSU

Ve spolupráci s:
Ve spolupráci s:

Když paní Kateřina (37), maminka čtyřletého Toníčka a třináctiletého Vojty, začátkem letošního roku vyrazila na hory, ani ve snu by ji nenapadlo, jaké zjištění ji na dovolené čeká. A dnes je to už více než půl roku, co prochází léčbou rakoviny prsu.


Jako když vás štípne komár

Celý den jsem lyžovala a večer mě pak začala bolet pravá ruka. Myslela jsem si, že jsem si namohla prsní sval. Ve sprše jsem si místo prohmatala a našla na prsu divné tvrdé místo. Něco jako když vás štípne komár,“ vzpomíná Kateřina. Po návratu z dovolené se raději objednala na vyšetření, to však nic nepotvrdilo. Lékaři jí pak nabídli dvě možnosti. Buď dané místo půl roku pozorovat a následně přijít na další vyšetření nebo absolvovat biopsii, odběr vzorku tkáně k detailnějšímu prozkoumání. Kateřina neváhala a už o týden později odběr podstoupila. Rozbor bohužel potvrdil rakovinu prsu.

Zdravá psychika a víra v uzdravení jsou klíčem k úspěchu

Během minuty se tak život paní Kateřin změnil. „Na onkologii mě přijali koncem února a paní doktorka mi oznámila, že první chemoterapii začnu 8. března. Vylezla jsem z ordinace s plnou náručí papírů a vlastně nevěděla, co dřív – CT, genetika, vyšetření srdce,“ dodává Kateřina. Do poloviny srpna podstupovala chemoterapii, nyní ji čeká operace prsu a poté bude následovat několikaletá hormonální léčba.

„Věřím, že každá nemoc přináší poselství. Je to způsob, jakým s námi naše tělo komunikuje. Ukazuje nám, že už nemůžeme jít po té stejné cestě. Věřím, že mě lékaři nemoci zbaví, onkologie je u nás totiž na vysoké úrovni. Mým úkolem je vše zpracovat po psychické stránce, být pozitivní a věřit,“ vysvětluje Kateřina.

Dobří andělé vás v tom nenechají

Nadace Dobrý anděl pravidelnými příspěvky podporuje rodiny s dětmi, kde se dítě, maminka nebo tatínek potýkají s vážným onemocněním. Od března tak Dobří andělé podporují i rodinu paní Kateřiny. „Mám skvělého manžela a dva báječné syny. Ten mladší příliš nechápe, co se děje. Ani si nevšiml, že jsem přišla o vlasy. Ten starší se o mě zase krásně stará, když mi není dobře. A teď k nim přibyli i Dobří andělé. Těm jsem také velmi vděčná a věřím, že až se dostanu zpět do plného pracovního nasazení, budu se i já moci stát Dobrým andělem,“ dodává paní Kateřina.

Komu Dobrý anděl pomáhá?

Za 11 let své činnosti podpořila nadace Dobrý anděl téměř 12 tisíc rodin. Pokud byste se chtěli stát Dobrými anděly i vy, je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat ZDE a zvolit libovolnou výši příspěvku a začít přispívat. Nadace vaše příspěvky rodinám odevzdá do posledního haléře a vy se díky svému Andělskému účtu můžete každý měsíc podívat, které konkrétní rodině jste pomohli.

Další článek