Domovská stránka » Zdraví rodiny » NOSÍTE SLUCHÁTKA NEBO NASLOUCHÁTKA? NEPODCEŇTE ČIŠTĚNÍ UŠÍ
ADVERTORIAL

Tvorba mazu patří k ochranným funkcím uší. Pokud se ale ušní maz pravidelně neodstraňuje, může dojít ke zhoršení kvality sluchu. V dnešní době sluchátek a naslouchátek se ušní maz dostává hlouběji a péče o uši je ještě ztížená. Nesprávná ušní hygiena však může vést až ke ztrátě sluchu. Vyčistit uši bezpečně a efektivně vám pomůže řada Aurecon, která přináší široký výběr řešení pro různé problémy pro všechny členy rodiny.


Mazová zátka: Na vině může být nošení sluchátek a naslouchátek

Pokud se v uších nahromadí maz a začne tvrdnout, může dojít ke vzniku velmi nepříjemné mazové zátky. K jejímu vzniku přispívá nejen nesprávná technika čištění uší, ale také nošení sluchátek nebo naslouchátek, používání špuntů do uší, vodní sporty či pobyt v prašném prostředí. V případě těchto rizikových faktorů je správné čištění uší zcela zásadní.

Trápí vás ušní infekce? Klikněte ZDE

Jak čistit uši opravdu efektivně a čemu se vyhnout?

Jednou týdně vyčistím uši vatovou tyčinkou a je hotovo. Takto většina Čechů popisuje rutinu spojenou s čištěním uší. ORL lékaři se však shodují na tom, že používání tolik oblíbených vatových tyčinek lidem neprospívá, naopak zvyšuje riziko zastrčení ušního mazu dále do zvukovodu nebo poranění zvukovodu či bubínku. Čím tedy uši čistit, aby byly nejen čisté, ale také zdravé? Pomocí speciálních kapek, sprejů nebo ušní svíce.

Aurecon RingStop
Aurecon Spray
Junior
Aurecon Natural
ušní svíčky
Aurecon Spray

FOTO: HerbPharma

Čištění uší s přípravky Aurecon

Značka Aurecon nabízí přípravky pro komplexní hygienu ucha. Pokud chcete čistit uši opravdu efektivně, nejdříve sáhněte po ušních kapkách AURECON drops, které změkčují ušní maz. Poté použijte ušní svíčku AURECON Plus. Ušní svíčka srovná tlak na ušním bubínku a maz z ucha snadněji vytáhnete. Posledním krokem je vypláchnutí ucha přípravkem AURECON ušní sprej, díky kterému se ucho lépe vyčistí.

Tyto přípravky obsahují řadu účinných látek, ať už se jedná o olivový olej, který snižuje riziko propuknutí infekce, mastný alkohol polidokanol, jenž snižuje svědění, včelí vosk, sůl z mrtvého moře, aloe vera, kořen kudzu, peroxid vodíku nebo netřesk střešní.

Další článek