Domovská stránka » Zdraví rodiny » PESTROST A VYVÁŽENOST JAKO ZÁKLAD ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU
ADVERTORIAL

Pravidelně a ve vyváženém poměru bychom měli přijímat všechny živiny – cukry, tuky i bílkoviny. Ty jsou sice základní stavební složkou buněk, ale jejich denní příjem je často nedostatečný. I proto v posledních letech roste obliba Skyru, který je bohatý na bílkoviny, s minimálním obsahem tuku a dostupný kdekoliv.


Pomocník při hubnutí

Z dlouhodobého hlediska je důležité složení potravy, její energetická hodnota a množství. To znamená, pokud někdo, ať už v jakémkoliv složení, má příjem potravy takový, že dlouhodobě přibírá, tak je to samozřejmě negativní a nezáleží až tolik na tom, jestli přibírá díky tomu, že konzumuje hodně tuků nebo hodně cukrů. Ale pokud se ta hmotnost dlouhodobě zvyšuje, tak je to negativní. Takže vlastně první věc, která je zásadní pro dlouhodobě zdravý životní styl, je snažit si zachovat normální tělesnou hmotnost a vyvarovat se ve velkém množství cukrů a tuku.

Slané i sladké recepty ze Skyru najdete ZDE

Strava bohatá na bílkoviny

Mléčné výrobky jsou určitě zdrojem bílkovin. Jsou samozřejmě v menší míře zdrojem také cukrů a pochopitelně důležitým zdrojem vápníku z hlediska řekněme těch důležitých prvků, které bychom v potravě měli mít. Takže mléčné výrobky jsou důležitou součástí zejména u dětí a dospívajících, ale taky u dospělých. A pokud si chceme hlídat hmotnost, tak bychom měli spíš užívat mléčné výrobky, které nejsou úplně vysoko tučné. Takže když vybíráme jogurty měli bychom hledět i na obsah kalorií, které se samozřejmě hodně odvíjí od toho, kolik mají ty potraviny procent tuku.

Mléčné výrobky, které obsahují více bílkovin, jsou teď poměrně hodně populární. Například Skyr z Bohušovic je určitě vhodný. Zdravý člověk, který má dostatečnou fyzickou aktivitu, nemusí jíst nízkotučné jogurty. Na druhou stranu, není nutné si vybírat jogurt, který má nejvyšší obsah tuku. Rozumným řešením je pak zvolit produkt s vyšším obsahem bílkovin na úkor tuků.

Pravidelnost ve stravování

Univerzálním doporučením pro dodržování správné životosprávy je jíst pravidelně a spíše pestře a střídmě. Nepřehánět to. Tím nejlepším měřítkem je, když každý den ráno koukneme na váhu a vidíme, že se nemění – nestoupá. V tom případě je množství přijímané energie v pořádku.

Veděli jste, že jako první v Česku začala islandský Skyr vyrábět Bohušovická mlékárna? Skyr z Bohušovic jste si oblíbili od začátku jeho výroby v roce 2016 a dodnes má největší zastoupení na trhu.


Skyr z Bohušovic:

  • tradiční islandský zakysaný mléčný výrobek
  • vysoký obsah proteinu: 12 %
  • minimální obsah tuku: 0,1 %
  • z mléka od českých farmářů
  • atraktivní alternativa jogurtů i tvarohů
  • ve variantách natur i s ovocnou složkou
  • získaná řada ocenění včetně titulu Mlékárenský výrobek roku 2017

Kelímek Skyr natur (130 g) obsahuje 33,6 % doporučené denní dávky bílkovin.

Další článek