Domovská stránka » Zdraví rodiny » VEŘEJNÁ OSVĚTOVÁ AKCE 8. 10. 2023 „VČASNÁ PÉČE – SILNĚJŠÍ OBRANA”
ADVERTORIAL

S čekacími dobami a počtem odborníků to není vždy snadné. Proto se pacientská organizace Revma Liga Česká republika rozhodla, že letošní Světový den artritidy hodlá využít k tomu, aby nabídla ZDARMA konzultace pacientům i široké veřejnosti, a to spojením hned tří Světových dnů – revmatoidní artritidy, osteoporózy a psoriázy.


O akci „Včasná péče ­– silnější obrana“

Termín 8.10. 10:00 –14:00
Místo akce: Spojka Karlín, Pernerova 35
Konzultujte svůj zdravotní stav včas a zdarma

Čas a rychlost jsou klíčové pro nastavení správné a efektivní léčby. Proto během celé akce budou k dispozici lékaři, kteří rádi poskytnou bezplatné konzultace. Můžete diskutovat o svém onemocnění, nebo se ptát na otázky ohledně podezření na některé z těchto nemocí. Na místě najdete revmatologovy, osteologa, dermatologa, pneumologa, fyzioterapeuta a ergoterapeuta. Jejich rady a rychlá konzultace mohou být klíčem k efektivní léčbě.

Proč je důležité mluvit o revmatoidní artritidě, osteoporóze a psoriáze?

  • V České republice se ročně diagnostiku přes 3.000 nových případů revmatoidní artritidy, pozdní diagnostika může způsobit nevratné poškození kloubu.
  • Téměř každá třetí žena po menopauze má osteoporózu. Přibližně 79 % z těchto žen není vůbec léčeno a hrozí jim riziko zlomeniny kostí. Pacienti s revmatem jsou navíc ve vyšším riziku vzniku onemocnění.
  • Každý čtvrtý pacient s psoriázou má riziko vzniku psoriatické artritidy. Pozdní diagnostika přitom může způsobit nevratné poškození kloubu.

Nejste i vy v riziku? Přijďte to zjistit!

Otestujte si své onemocnění

Možná se ptáte, zda bude možné otestovat své onemocnění během této akce. Ano, i to je možné! Budou zde speciální testy a přístroje, které vám umožní zjistit současnou aktivitu revmatoidní artritidy, otestovat riziko vzniku osteoporózy či revmatu a také, díky spirometru, zjistíte stav svých plic. Čím dříve se problémy odhalí, tím snáze lze zahájit léčbu.

Dárek pro prvních 50 příchozích!

  • Firma Notino připravila dárek pro prvních 50 návštěvníků. Nezapomeňte tedy dorazit včas a získat své „voňavé překvapení“.
  • Na akci si budete moci vyrobit speciální památeční náramek.
  • Vyfotit se ve fotokoutku.
  • Prohlédnout si umělecké fotografie pacientské skupiny Skleroderma a Myozitida.
  • A také si „něco přát“…

Nenechte si ujít tuto jedinečnou tuto příležitost a přijďte na akci „Včasná péče – Silnější obrana“ a vezměte s sebou rodinu, přátele a známé.

Revma Liga Česká republika:

Revma Liga ČR je společnost lidí s revmatismem, jejich rodinných příslušníků a přátel. Po celou dobu svého působení má za cíl zvyšovat povědomí o revmatických chorobách a pomáhat nemocným. Její členové bojují za plnohodnotný a rovnoprávný život zdravotně postižených a vytvářejí pro ně regionální kluby po celé České republice. Revma Liga ČR spolupracuje s mezinárodními organizacemi stejného zaměření, je vyhledávaným a rovnocenným partnerem pro pacienty, lékaře, zdravotníky i státní správu. Svou činností motivuje pacienty a ukazuje zdravé populaci svět očima revmatiků.

„Revma si nevybírá, ale spolu to zvládneme“, vaše Revma Liga ČR

Další článek